Poszukując inspiracji na prezenty gwiazdkowe, warto zadbać o to, aby obdarowana osoba nie tylko ucieszyła się z prezentu, ale również chciała go wykorzystać. Takie prezenty są po prostu najlepsze. Jeśli szukacie pomysłu na prezent dla osób uprawiających sport i ćwiczenia siłowe, mamy kilka inspiracji, które na pewno Wam pomogą!

Coraz więcej osób uprawia sporty i trenuje na siłowni lub w domu. Niektórzy podchodzą do tego bardzo ambitnie, planując dokładnie swoje treningi i dobierając odpowiedni sprzęt, inni starają się po prostu zadbać o swoją kondycję, a są też i tacy, którzy potrzebują nieco wsparcia, aby zacząć treningi.

Każdy ma inne potrzeby, a im ambitniej podchodzi do treningów, tym większą uwagę przywiązuje do potrzebnego sprzętu oraz ubioru i gadżetów. Warto też pamiętać, że trenować można nie tylko na siłowni, ale również w zaciszu własnego domu. Stwarza to wiele możliwości znalezienia ciekawych i przydatnych prezentów gwiazdkowych.

Jest wiele możliwości znalezienia fajnego prezentu dla fanów ćwiczeń siłowych (fot. pixabay.com)

Jest wiele możliwości znalezienia fajnego prezentu dla fanów ćwiczeń siłowych (fot. pixabay.com)

1. Ławeczki i drążki do ćwiczeń

Trenując w domu wcale nie potrzebujemy drogiego sprzętu do ćwiczeń zajmującego pół pokoju. Wystarczą proste i tanie sprzęty, takie jak np. drążek (zobacz drążki do ćwiczeń) albo ławeczka do ćwiczeń. Jeśli ktoś buduje swoją domową siłownię, takie sprzęty na pewno mu się przydadzą. Warto jednak wcześniej upewnić się czy na pewno obdarowany będzie miał jak wykorzystać taki sprzęt.

Więcej pomysłów: https://allegro.pl/kategoria/trening-silowy-lawki-110150

2. Gadżety na siłownię

Bardziej uniwersalnymi prezentami, które przydadzą się zarówno ćwiczącym w domu jak na siłowniach są wszelkiego rodzaju gadżety – od różnego rodzaju bidonów i kubków, przez małe sprzęty do ćwiczeń np. rąk, aż po smartwatche i inteligentne bransoletki, które pomogą w zbieraniu informacji o naszych postępach w treningu.

3. Hantle

Jednym z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych podczas ćwiczeń sprzętów są hantle (zobacz hantle). Od małych i lekkich, przez cięższe kilkukilogramowe, aż po uniwersalne, z możliwością zmiany ciężaru. Oprócz wagi różnią się od siebie też wyglądem, co daje możliwość zrobienia ciekawym (ale ciężkich) prezentów.

Hantle to jedne z najbardziej użytecznych sprzętów do ćwiczeń (fot. pixabay.com)

Hantle to jedne z najbardziej użytecznych sprzętów do ćwiczeń (fot. pixabay.com)

4. Strój do ćwiczeń

Kolejnym ciekawym pomysłem na prezent może być strój sportowy, albo jego elementy. Każdy ucieszy się z dobrej koszulki, albo spodenek do ćwiczeń, lub wykonanej z dobrego materiału bluzy, którą można założyć przed i po treningu. Możliwości jest wiele, więc wszystko zależy tylko i wyłącznie od naszej pomysłowości i tego komu robimy prezent. Warto przy tym jednak zadbać o to, aby wybrane ubrania były dobrej jakości.

5. Te rzeczy na prezenty się nie nadają

W przypadku prezentów dla osób trenujących siłowo jest sporo rzeczy, które chociaż wydają się ciekawym pomysłem na prezent, w praktyce wcale nie są takie dobre.

Zapomnijmy o wszelkiego rodzaju książkach i poradnikach jak ćwiczyć, zwłaszcza w przypadku osób, które już trenują i mają np. plan treningów. Żadne suplementy diety również nie nadają się na prezent – ich wybór musi bowiem być przemyślany i dopasowany do potrzeb ćwiczącego. Również buty nie będą dobrym pomysłem, nawet jak dokładnie wiemy jaki rozmiar nosi osoba, którą chcemy obdarować. Obuwie podczas ćwiczeń musi idealnie leżeć na nodze, a to zależy od rodzaju butów i indywidualnych odczuć.

Zapomnijmy też o tanich, zwykle chińskich sprzętach do ćwiczeń – od małych sprzętów do ćwiczenia rąk, przez gumy itp. ponieważ ich jakość nie jest zbyt dobra, podobnie jak wytrzymałość.

Buty nie są najlepszym pomysłem na prezent, ponieważ każdy musi sam wybrać te najwygodniejsze (fot. pixabay.com)

Buty nie są najlepszym pomysłem na prezent, ponieważ każdy musi sam wybrać te najwygodniejsze (fot. pixabay.com)

Podziel się.