Dzisiaj mija rok od oficjalnego startu portalu SmartAge.pl. Dokładnie rok temu 1 lutego 2014 roku zakończyliśmy przebudowę portalu, w wyniku której SmartAge.pl zyskał obecną formę. Nie był to początek działania strony, ponieważ działała ona już od października 2013 roku (czyli od 468 dni – od 21 października), ale dopiero rok temu pokazaliśmy jakim portalem chcemy być.

Jest to dobry moment, aby podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia i rozwoju portalu. Wszystkim redaktorom za ciężką pracę i wiele zarwanych nocek. A wszystkim naszym czytelnikom za to, że są z nami. Dziękujemy!!!

Ten rok był bardzo ciekawy i wiele się wydarzyło. Otrzymaliśmy numer ISSN, dzięki czemu otworzyły się przed nami nowe drogi, a nasza redakcja zyskała wielu nowych redaktorów, którzy z zapałem ruszyli do pisania. Opublikowaliśmy ponad 350 wpisów, a stronę odwiedziło prawie 80 000 osób. SmartAge.pl cały czas się zmienia, tak aby jak najlepiej spełniać oczekiwania naszych czytelników (czyli Was). Za wszystkie uwagi, porady i sugestie bardzo dziękujemy i prosimy o więcej!

W styczniu po długich przygotowaniach ruszyła odświeżona wersja strony, na której uporządkowaliśmy to wszystko co działo się przez ten pierwszy rok istnienia. Biorąc pod uwagę wiele komentarzy i propozycji od czytelników i osób obserwujących rozwój portalu postanowiliśmy na nowo poukładać wszystkie treści, tak aby łatwiej było się połapać w tym co można znaleźć na stronie. Myślę, że efekt tej przebudowy jest bardzo dobry i na długi czas nie będziemy już nikogo musieli męczyć zmianami strony głównej 😉

Niestety nie mamy żadnego screenshota całej strony przed lutym 2014 roku, poza tym jednym małym zdjęciem poniżej. Screenshot powstał 7 października 2013 roku jeszcze ze starym logiem, jakie wtedy mieliśmy. Początki były… takie jak to zwykle bywa na początku 🙂

Portal SmartAge.pl na krótko przed uruchomieniem strony w październiku 2013 roku

Portal SmartAge.pl na krótko przed uruchomieniem strony w październiku 2013 roku

Dla przypomnienia dorzucę zdjęcie strony w lutym 2014 roku. Po przebudowie strona kilka razy jeszcze się zmieniła, ale kolorystyka i ogólny wzór pozostały takie same aż do 1 stycznia tego roku.

Portal SmartAge.pl w lutym 2014 roku zaraz po przebudowie i oficjalnym starcie strony

Portal SmartAge.pl w lutym 2014 roku zaraz po przebudowie i oficjalnym starcie strony

Jako ciekawostkę dodam, że od lutego 2014 roku dwukrotnie zmieniliśmy nasze logo. W całej historii portalu zmieniliśmy je już cztery razy. Ostatnia zmiana nastąpiła 1 stycznia 2015 roku. Pierwsze logo (to z najstarszego screenshota) istniało do gdzieś tak 28-29 października – czyli kilka tygodni przed uruchomieniem strony i zaledwie tydzień od startu wersji testowej. Po raz pierwszy nowe, właściwe logo portalu zaprezentowaliśmy mniej więcej 29 października. Było ono podobne do dzisiejszego, ale zamiast szarego koloru pod napisem Smart, był gradient czarno-szary. Do lutego 2014 nieco je zmodyfikowaliśmy, usuwając gradient i zastępując go kolorem szarym. Natomiast przez ostatni rok dwukrotnie dokonaliśmy modyfikacji loga. Moglibyśmy z tego zrobić pytanie konkursowe, ale zapewne nikt by nie zgadł na czym polegały zmiany, ponieważ były one bardzo subtelne. Po pierwsze nieco zmieniliśmy odcień szarego koloru i zmieniliśmy kolor dopisku .pl z czarnego na szary. Druga zmiana była jeszcze mniej widoczna, ponieważ polegała na lekkim zmienieniu kształtu czcionki i rozmieszczenia liter. Teraz przyznajcie się kto to zauważył? 🙂

Tak zmieniało się logo portalu SmartAge.pl

Tak zmieniało się logo portalu SmartAge.pl

Portal SmartAge.pl jest obecny w wielu serwisach społecznościowych, z których najważniejszym jest cały czas Facebook na którym mamy już ponad 2000 fanów (warto dodać, że w lutym zeszłego roku było ich zaledwie kilkuset). Jesteśmy obecni również na Twitterze (chociaż tu uczymy się działania jeszcze), Google+ (tutaj podobnie musimy się jeszcze wiele nauczyć), Pintereście (gdzie idzie nam całkiem nieźle jak na modowo-jedzeniowy portal społecznościowy jakim podobno Pinterest jest), Tumblerze i Instagramie, gdzie dopiero zaczęliśmy działać.

Bardzo zachęcamy Was do obserwowania nas w tych serwisach! Jeśli możecie to dajcie również znać swoim znajomym o nas. Dla Was to tylko kilka kliknięć, a dla nas jest to bardzo pomocne.

Jeśli chodzi o ruch na stronie, najlepsze artykuły itp. to możecie zajrzeć do Podsumowania 2014 roku, gdzie umieściliśmy najważniejsze informacje.

Rok 2015 zaplanowaliśmy jako ten, w którym jeszcze bardziej polepszymy stronę i publikowane na niej treści i jeszcze bardziej profesjonalnie podejdziemy do naszej pracy. Mamy wiele pomysłów (bardzo wiele) także możecie spodziewać się wielu ciekawych wydarzeń na stronie. Nie będę zdradzał szczegółów, aby nie zapeszyć, ale zapewniam, że warto być z nami cały czas i odwiedzać portal regularnie.

Niedługo ruszymy również z oficjalną globalną rekrutacją 🙂 SmartAge.pl to portal ludzi ciekawych świata i takich też szukamy do naszej redakcji.

W najbliższych dniach ruszy również urodzinowy konkurs… albo konkursy… jakoś tak 🙂 Także bądźcie czujni i wpadajcie na stronę regularnie!

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.