Mamy nową stronę i żegnamy stary rok, więc wypadałoby go podsumować. A było ciekawie i sporo się wydarzyło, także mamy dla Was drobne podsumowanie.

Portal SmartAge.pl powstał pod koniec października 2013 roku. Do 1 lutego 2014 roku funkcjonował jako pewnego rodzaju piaskownica, na której przygotowywaliśmy się do uruchomienia właściwego portalu. To nastąpiło właśnie 1 lutego mijającego roku. Oznacza to, że chociaż urodziny obchodzić będziemy w lutym, to dzisiaj mija okrągły rok działania strony. Okrągły i pierwszy rok działania strony.

Początki były skromne, jak na każdy taki projekt. Mimo to, dzisiaj SmartAge.pl jest znacznie dalej niż na początku 2014 roku. Powiedziałbym nawet, że znacznie dalej niż się spodziewałem.

W 2014 roku nasz portal został zarejestrowany jako internetowe czasopismo. Dzięki temu możemy cieszyć się licznymi korzyściami typowymi dla redakcji czasopism. Otwiera nam to również drogę na różne imprezy i wydarzenia, dzięki czemu będziemy mogli częściej publikować reportaże z ciekawych wydarzeń i miejsc.

Łącznie w mijającym roku nasz portal odwiedziło prawie 70 000 internautów. Większość z nich pochodziła z Polski, z województwa Mazowieckiego. Najpopularniejszą przeglądarką naszych czytelników – podobnie jak większości internautów – jest Chrome w wersji stacjonarnej. Z urządzeń mobilnych najwięcej było smartphonów, ale najpopularniejszym urządzeniem był IPad.

Jeśli chodzi o najpopularniejsze teksty, to pierwsza dziesiątka znacząco wyprzedziła pozostałe wpisy. Łącznie w mijającym roku opublikowaliśmy ponad 200 wpisów – artykułów, newsów, recenzji, krótkich notatek i galerii.

Poniżej znajdziecie małe podsumowanie roku w formie graficznej.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.