Czy zastanawialiście się kiedyś, kim jest patron? W znaczeniu symbolicznym i religijnym jest to opiekun kraju, miasta, budynku lub ludzi. W terminologii prawniczej jest to osoba opiekująca się aplikantami, natomiast w dawnym polskim prawie oznaczał adwokata. Jednym słowem patron wspiera. Od dziś to Ty możesz być naszym Patronem!

Mamy to! SmartAge.pl, czyli ludzie ciekawi świata ruszają z Patronite!

SmartAge.pl na PatroniteCzym jest Patronite?

W skrócie jest to platforma, która łączy twórców, czyli nas jako SmartAge.pl z odbiorcami, czyli Wami naszymi Czytelnikami. Poza pozytywnym słowem i przysłowiowymi łapkami w górę pod postami, które nam codziennie przekazujecie i za co bardzo dziękujemy, od dzisiaj możecie wspierać nas systematycznie finansowo. Jednak nic za darmo. W zależności od tego jaki próg wsparcia wybierzecie, Redakcja SmartAge.pl przygotowała dla Was podziękowania w formie profitów i nagród.

Dlaczego Patronite?

Długo zajęło nam podjęcie finalnej decyzji o otwarciu profilu na Patronite. Niestety koszty utrzymania strony, serwerów i całej redakcji oraz pozyskiwania licencji na zdjęcia umieszczane w artykułach ciągle rosną. Do tej pory pokrywaliśmy je dzięki współpracy z reklamodawcami oraz z własnych środków, jednak aby SmartAge.pl mógł dalej się rozwijać chcemy Was prosić o wsparcie. Jest to oczywiście każdego indywidualna i dobrowolna decyzja. Nie mamy w planach, ani zamykania strony, ani blokowania jej za modnymi teraz paywallami. Mamy w planach robić jeszcze więcej i jeszcze lepiej, dlatego ostatecznie uruchomiliśmy program wsparcia przy pomocy Patronite.

Na co chcemy przeznaczać środki, które od Was uzyskamy?

Przede wszystkim na utrzymanie strony i inne opłaty administracyjne. Będziemy bardzo szczęśliwi, kiedy dzięki Waszemu wsparciu wyjdziemy na zero.

Dodatkowo, dzisiaj nasi redaktorzy i przyjaciele redakcji sami opłacają koszty transportu i ewentualnego noclegu podczas wyjazdów w celu zebrania materiałów i zdjęć do artykułów. Dzięki Waszej pomocy będziemy mogli te koszty pokrywać, a co więcej, planować jeszcze więcej podróży po Polsce, aby dostarczać dużo ciekawostek z naszego kraju. Jeżeli Wasze miesięczne wpłaty pozwolą nam wyjeżdżać również za granicę to z pewnością dostarczymy Wam więcej materiałów spoza granic Polski.

Ułatwi to nam przede wszystkim pozyskiwanie własnych zdjęć i filmów do publikowanych artykułów, ponieważ tematów do opisania mamy dużo, ale zgody na pozyskanie licencji do materiałów multimedialnych są trudne lub kosztowne.

W naszych planach jest również systematyczne powiększanie redakcji, aby móc dostarczaj Wam jeszcze więcej materiałów. Chcemy aby SmartAge.pl był źródłem dla wszystkich, którzy są ciekawi świata. Opłacając pracę nowych redaktorów będziemy mogli robić więcej i na większą skalę.

Jednak naszym największym marzeniem jest… Światła! Kamera! Akcja! Długofalowym celem, który cała redakcja SmartAge.pl sobie postawiła jest wystartowanie z kanałem na YouTube, gdzie nasze artykuły byłyby publikowane w formie krótkich filmów. Dodatkowo chcielibyśmy przeprowadzać wywiady i prowadzić dyskusje z różnymi ciekawymi gośćmi.

A co dzięki temu chcemy Wam dać?

Nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie docenili Waszego wsparcia. Dlatego każdy kto wesprze nas na Patronite w zależności od progu, który wybierze otrzyma nagrodę.

Przede wszystkim każdy Wspierający zostanie wymieniony w zakładce Wspierają nas. A oprócz tego stworzyliśmy dla Was specjalną grupę na Facebooku, na której będziemy mogli wspólnie decydować o nadchodzących publikacjach. Gdyby tego Wam było mało, chcemy obdarowywać Was pocztówkami i magnesami z naszych redakcyjnych wypraw.

Chcemy również razem z Wami świętować Wasze urodziny, dlatego w dniu Waszego święta otrzymacie od nas prezent niespodziankę.

Mamy też coś dla pasjonatów fotografii, filmowania czy pisania. Będziecie mogli co jakiś czas stać się częścią portalu SmartAge.pl i dostarczyć nam swój autorski materiał do publikowanego artykułu, a nawet w całości go napisać. Oczywiście autorami będziecie Wy!

Jeżeli natomiast jesteście naszymi wielkimi fanami, to dla naszych Patronów mamy w planach organizować spotkania z redakcją gdzie będziecie mogli zobaczyć jak przygotowujemy materiał do artykułów, zjemy wspólny obiad lub napijemy się kawy.


Więcej szczegółów na naszym profilu na Patronite.pl


SmartAge.pl od ponad 10 lat stara się dostarczać Wam wartościowe treści na wiele ciekawych tematów. Piszemy o rzeczach znanych i nieznanych, o tym co było pierwsze, największe, najlepsze, albo też ostatnie, najmniejsze i najgorsze. Wszystko to, podane w ciekawej i zwięzłej formie. Codziennie na stronie pojawiają ciekawostki na najróżniejsze tematy, relacje, recenzje oraz newsy. Naszym celem jest przede wszystkim rozbudzanie ciekawości o otaczającym nas świecie.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.