W piątkowy wieczór na poznańskim lotnisku Ławica odbył się kolejny w tym roku dzień spottera, zorganizowany przez Wlkp Spotters. Jako, że poprzednia edycja była bardzo udana, również i tym razem nie zabrakło chętnych.

Pierwsza tegoroczna edycja Dnia Spottera na Ławicy miała miejsce w czerwcu. Druga edycja różniła się przede wszystkim czasem rozpoczęcia – tym razem zamiast w środku dnia, na lotnisku znaleźliśmy się po 18:00. Niestety zachodzące słońce szybko ukryło się za chmurami i nie oświetliło lotniska, przez co większość zdjęć robiliśmy po ciemku.

Na szczęście zdjęcia nocne mają swój urok i dają spore pole do popisu, zwłaszcza w przypadku oświetlenia samolotów. Ilość operacji lotniczych nie była zbyt duża, ale na lotnisku gościł niezbyt popularny na polskim niebie McDonnell Douglas MD-80, bułgarskich linii lotniczych.

Zdjęcia można obejrzeć poniżej oraz na Flickerze.

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.