W mroźny sobotni poranek na lotnisku Ławica w Poznaniu pojawił się nietypowy gość – Boeing 777-200ER linii Omni Air International. Wyjątkowy, ponieważ Boeingi 777 nie są częstymi gośćmi na naszym lotnisku oraz dlatego, że dzięki Wlkp_spotters całkiem duża grupa osób mogła go sobie bardzo dobrze obejrzeć i sfotografować.

Niestety zmiany godzin przylotów sprawiły, że tylko nieliczni dali radę uwiecznić jego lądowanie, pozostali musieli ograniczyć się do zdjęć statycznych, które przy bardzo ładnej pogodzie były wyjątkowo ciekawe. Jedynym problemem była tylko niska temperatura, ponieważ -9 °C na płycie lotniska odczuwa się bardziej niż w mieście.

Ten konkretny Boeing 777-200ER jest jedną z trzech maszyn tego typu wykorzystywanych przez linie Omni Air International od 2011 roku. Linie powstały w 1993 roku i jako linie czarterowe zajmują się głównie transportem specjalistycznych ładunków. Flota liczy łącznie 13 maszyn (10 Boeingów 767-200ER i 767-300ER oraz 3 Boeingi 777-200ER).

Może nie największe, ale całkiem spore to podwozie

Może nie największe, ale całkiem spore to podwozie

Poniżej kilka zdjęć wyjątkowego gościa na poznańskim lotnisku. Standardowo więcej znaleźć można na Flickerze – Spotters Day 07.01.2017 – Poznań-Ławica (EPPO)

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.