W tym roku w Poznaniu odbyła się druga edycja Retro Motor Show, targów i wystawy starych samochodów. Wydarzenie to nie jest aż tak wielką imprezą jak Motor Show organizowany na Targach Poznańskich w pierwszej połowie roku, ale i tak jest to wyjątkowe wydarzenie, na którym nie zabrakło również nas.

Retro Motor Show trwało od 3 do 5 listopada. Impreza odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W tym roku duża kolekcja samochodów, motocykli i innych pojazdów historycznych podzielona była między 6 hal. W porównaniu do zeszłego roku widać, liczba samochodów i wystawców znacząco wzrosła.

Retro Motor Show Poznań 2017 (fot. Michał Banach)
Retro Motor Show Poznań 2017 (fot. Michał Banach)

Co istotne, oprócz starych samochodów (zarówno oldtimerów jak i youngtimerów) pojawiło się sporo specjalistycznych pojazdów historycznych jak i militarnych, w tym czołg M60A1 z Muzeum przy Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu. Muzeum przygotowuje się właśnie do przeprowadzki w okolice lotniska Ławica, więc dostęp do olbrzymiej i bardzo ciekawej kolekcji jest obecnie utrudniony. W związku z tym każda okazja do zobaczenia choćby pojedynczych eksponatów z kolekcji muzeum jest warta uwagi.

W porównaniu do zeszłorocznej edycji, w tym roku nie tylko przybyło wystawców, ale i odwiedzających, ponieważ już w piątek na Targach było całkiem sporo osób, a co dopiero w weekend. Niestety wzrost liczby wystawców sprawił, że wiele kolekcji po prostu trzeba było upchnąć jak najciaśniej, a co za tym idzie, niektóre samochody stały bardzo blisko siebie. Również wzrosła ilość barierek i taśm odgradzających samochody od odwiedzających.

Retro Motor Show Poznań 2017 (fot. Michał Banach)
Retro Motor Show Poznań 2017 (fot. Michał Banach)

Same barierki są potrzebne, ponieważ niektórzy zwiedzający bardzo chcą sprawdzić wytrzymałość pokazywanych samochodów, a zwłaszcza wystających elementów… Niestety wielokrotnie barierki były ustawione tak blisko, że przeszkadzały choćby w fotografowaniu.

Mimo tych drobnych uwag, jest to wyjątkowa impreza dla kolekcjonerów samochodów, którzy mogą zarówno pochwalić się swoimi kolekcjami jak i powiększyć je o kolejne pojazdy. Pierwszy samochód podobno sprzedano już przed otwarciem Targów dla zwiedzających. Retro Motor Show to również świetna impreza dla rodzin i osób, które po prostu chcą pooglądać stare samochody, ponieważ nie często zdarza się, że w jednym miejscu znajduje się kilkaset pięknie odrestaurowanych oldtimerów.

Poniżej standardowo, galeria z pierwszego dnia Retro Motor Show 2017.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.