W miniony czwartek, 27 kwietnia o godzinie 20:00 na parking przed Inea Stadion w Poznaniu zjechały się klasyki motoryzacji z całego miasta i okolic. Pierwsze tegoroczne spotkanie z cyklu Poznańskie Klasyki Nocą przyciągnęło setki pięknych samochodów, motocykli i innych pojazdów z minionych lat.

Poznańskie Klasyki Nocą to organizowana cyklicznie impreza motoryzacyjna dla fanów starych samochodów. Organizowana jest co kilka tygodni w czwartkowe wieczory na parkingu i placu przed Inea Stadion w Poznaniu. Wstęp na imprezę jest całkowicie bezpłatny zarówno dla gości jak i posiadaczy starych samochodów. Aby zaprezentować swój pojazd wystarczy, że jest on odpowiednio stary.

W miniony czwartek odbyła się pierwsza tegoroczna edycja imprezy. Pogoda była bardzo udana (co jak na imprezę plenerową jest bardzo ważne) chociaż w ciągu dnia nie zanosiło się na to. Tuż przed zachodem słońca niebo rozpogodziło się, dzięki czemu można było zarówno podziwiać piękne stare samochody na tle wieczornego nieba jak i świetnie je fotografować.

Wśród motoryzacyjnych perełek pojawiły się wszystkie najciekawsze klasyki z Poznania i okolic, nie zabrakło starych polskich władców szos oraz kilku nietypowych samochodów pamiętających jeszcze lata 40.

Jeśli o same zdjęcia chodzi, poniżej kilka najciekawszych kadrów, pozostałe znajdziecie w galerii na Flickerze.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.