Co powiecie na podróż przez całą Europę? Niby nic wielkiego, ale co powiecie na podróż Maluchem przez całą Europę? I to jeszcze grając w siatkówkę? To jest już wyczyn! Grupa studentów z Poznania właśnie taki postawiła sobie cel – przejechać całą Europę Maluchem i rozegrać mecze siatkówki w miastach które odwiedzą. Kibicujemy im nawet bardziej niż naszej reprezentacji!

Aktualnie szalona siatkarska ekipa zbiera fundusze na swoją wyprawę. Koszt mimo wszystko nie jest mały, ponieważ ekipa szacuje, że potrzebuje minimum 8000 zł, ale cały koszt wyprawy wyniesie nawet około 26 000 zł. Zachęcamy w związku z tym do ich wspierania na PolakPotrafi.pl – Wole’j’maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy

Wole’j’maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy

Od zawsze podziwialiśmy ludzi, którzy odbywają dalekie podróże busem, camperem, ogórkiem lub innymi tego typu samochodami. Postanowiliśmy nie powielać tych inicjatyw, a dodatkowo uczynić naszą podróż unikatową. Jako, że jesteśmy ogromnymi fanami Fiata 126p wybór był dla nas oczywisty: objedziemy Europę właśnie tym klasykiem polskiej motoryzacji!

Co nas wyróżnia?

Sam Arkady Paweł Fiedler, który niedawno objechał maluchem Afrykę, zapytany o wskazówki, jakich by nam udzielił, odpowiedział, że skoro chcemy podróżować w trójkę, to najlepszą radą, jaką może nam dać jest… wzięcie trzech maluchów!

Warto wspomnieć, że cała nasza trójka może się pochwalić sporymi gabarytami, przynajmniej jeśli o wzroście mowa (Łukasz – 195 cm, Marcin – 185 cm, Julia – 175 cm), przez co poziom trudności naszej wyprawy zdecydowanie wzrasta. Nie bierzemy pod uwagę zabrania ze sobą dodatkowej ekipy, która miałaby ułatwić naszą podróż: chcemy pokazać, że polski maluch da radę, nawet z takim balastem!

Wole’j’maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy

Wole’j’maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy

Nasza podróż nie zamyka się jedynie na objechaniu maluchem Europy, odwiedzeniu 14 państw i pokonaniu około 8 tys. kilometrów! Tak naprawdę, motywy przewodnie są 2, z czego drugi, to zapewne nasz ogromny atut:

  1. Promowanie kultowego Fiata 126p za granicą. Utrzymujemy stały kontakt z ludźmi zza granicy, pasjonatami motoryzacji, którzy wprost zakochali się w naszym polskim maluchu!
  2. Siatkówka – Marcin i Łukasz są siatkarzami, dlatego postanowiliśmy zabrać ich miłość razem ze sobą w podróż. Polska siatkówka, biorąc też pod uwagę zwycięstwo Polaków w Mistrzostwach Świata, zyskała ogromne znaczenie na arenie międzynarodowej. Chłopacy rozegrają profesjonalne mecze siatkówki plażowej, wezmą udział w zagranicznych turniejach, promując tym samym polską siatkówkę. Będziemy na bieżąco relacjonować poczynania naszych siatkarzy z zagranicznymi przeciwnikami, tak, aby sprostać oczekiwaniom kibiców.

Czy można wyobrazić sobie lepsze połączenie, niż sport i motoryzacja?

Celem naszego projektu, oprócz dwóch powyższych, jest także pokazanie ludziom, że niemożliwe nie istnieje! Dostajemy mnóstwo wiadomości od osób, które od dawna marzą o podobnej inicjatywie, wciąż jednak brakuje im odwagi. Chcemy, poprzez naszą podróż, zmotywować ich do działania. Gdyby chociaż jedna osoba dzięki nam zrealizowała swoje marzenia, byłaby to dla nas cudowna sprawa!

Ekipa

Ekipa

Informowaniem Was o naszych poczynaniach zajmie się trzeci członek naszej ekipy – Julia (studentka dziennikarstwa).

Załoga: Julia Brudło, Łukasz Tobys, Marcin Szczechowicz

Termin: lipiec/sierpień 2015

Trasa: Polska – Niemcy – Holandia – Belgia – Francja – Hiszpania – Portugalia – Gibraltar – Monako – Włochy – Szwajcaria – Lichtenstein – Austria – Czechy – Polska

Dystans: około 8000 km

Trasa wyprawy

Trasa wyprawy

Mamy wstępnie ustalone miasta, w których chłopacy zagrają mecze, a nawet konkretnych przeciwników w siatkarskich zmaganiach, wolelibyśmy na razie jednak nic nie deklarować. Nie ukrywamy, że tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile środków uda nam się zebrać od sponsorów – to pozwoli nam sprecyzować trasę, noclegi i resztę formalności, których jest naprawdę sporo! Obecnie jesteśmy na etapie szukania sponsorów – każda pomoc jest dla nas na wagę złota! Nasz maluch może startować ze Zbąszynia (miasteczka, z którego pochodzimy), ale także np. z Poznania, jeśli miasto wykazałoby zainteresowanie naszą inicjatywą.

Informacje na temat projektu możecie znaleźć na Facebooku – Wole’j’maluch Eurotrip – 126p dookoła Europy

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.