Do Poznań Air Show zostało już niecałe dwa tygodnie, więc organizatorzy opublikowali program pokazów. Zapowiada się wyjątkowo ciekawa impreza, a na niebie zaprezentują się zarówno rzadko spotykane w naszym kraju maszyny jak i klasyki pokazów.

Pogram pokazów, które odbędą się 19 i 20 maja na lotnisku Ławica w Poznaniu jest identyczny w oba dni i podzielony jest na trzy bloki – 100-lecie Powstania Wielkopolskiego, NATO Tiger Meet oraz 100-lecie Odzyskania Niepodległości i 100-lecie Lotnictwa Wojskowego.

W pierwszym bloku zaprezentują się zarówno maszyny historyczne, z których najciekawszymi bez wątpienia będą dwa Jaki-3 oraz australijski CAC13 Boomerang, oraz grupa Pterodactyl Flights oraz Grupa Akrobacyjna Żelazny.

Drugi blok składa się z pokazu solowego samolotów uczestniczących w NATO Tiger Meet, w związku z czym na niebie zobaczymy Dwa Gripeny z Węgier i Czech, Typhonna z Hiszpanii (w planie jest błędnie napisane, że jest to niemiecka maszyna), francuskiego Rafale i czeskiego Mi-24.

Ostatni blok pokazowy będzie mieszanką wyjątkowych maszyn, ponieważ zobaczymy kilku weteranów – Supermarine Spitfire Mk XVIE oraz MiG-15UTI i PZL TS-11 Iskra, oraz nasze rodzime F-16 (prawdopodobnie Tiger Demo Team) oraz MiG-29, a także Artura Kielaka na Sbach XA-41.

Co ciekawe, według informacji z różnych źródeł, nie jest to jeszcze pełen program, ponieważ możliwe, że przyleci do nas również belgijski F-16 oraz kilka innych maszyn.

Poniżej możecie zobaczyć aktualną na 7 maja wersję programu (z błędem przy Typhoonie).

Program Poznań Air Show 2018

Program Poznań Air Show 2018

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.