Optymalne nawilżenie powietrza w zakładzie pracy to często klucz do finalnego sukcesu i dobrego samopoczucia pracowników. Z roku na rok przekonuje się o tym coraz większa liczba przedsiębiorców, którzy zaopatrują swoje firmy w specjalistyczne urządzenia. Jak się bowiem okazuje, tego typu detale odgrywają ogromną rolę. Przyjrzyjmy się temu bliżej!

Zarówno zbyt duża wilgoć, jak i jej brak mogą powodować negatywne skutki. Mowa tutaj zarówno o komforcie osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie, wydajności maszyn, jak i jakości wytwarzanych produktów. To dlatego wiele zakładów decyduje się na zakup lub wymianę przemysłowych nawilżaczy powietrza. Co warto na ten temat wiedzieć?

Nawilżacze powietrza przemysłowe – w jaki sposób działają?

Głównym zadaniem nawilżacza powietrza jest monitorowanie wilgotności i dostarczenie jej do powietrza, oczywiście w razie takiej konieczności. Ma to na celu zoptymalizowanie poziomu nawilżenia, co niesie ze sobą wiele pozytywnych skutków, w tym poprawę wygody pracy. Poprzez odpowiednie nawilżenie powietrza m.in. zmniejsza się ryzyko wysuszenia produktów, ogranicza nadmiarowe ciepło czy ogranicza ilość pyłów zawieszonych. Nawilżacze niwelują ponadto ryzyko wystąpienia wyładowań elektrostatycznych (ESD). Powietrze nawilża się wykorzystując zimną wodę, która jest odparowywana do strumienia powietrza w instalacji wentylacyjnej lub bezpośrednio do pomieszczenia za pośrednictwem specjalnych rozpylaczy oraz dysz.

Nawilżacze przemysłoweGdzie można wykorzystać?

Nawilżacze przemysłowe mają szerokie pole zastosowania, zarówno w mniejszych, jak i dużych przedsiębiorstwach. O poziom wilgoci powietrza warto dbać m.in. w halach produkcyjnych, magazynach, szpitalach i wielu innych tego rodzaju obiektach. Nawilżacze sprawdzą się idealnie przede wszystkim w przemyśle tekstylnym, papierniczym, drzewnym, elektronicznym, ale także w pomieszczeniach biurowych. Tak naprawdę, każdy przedsiębiorca powinien pomyśleć o instalacji takiego systemu, co w dłuższej perspektywie przyniesie mnóstwo korzyści. Negatywne skutki wysuszone powietrza dają się we znaki głównie w okresie zimowym, a więc sezonie grzewczym, ale o optymalny poziom wilgoci należy dbać przez cały rok.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Rodzaj instalacji dobiera się według indywidualnych możliwości oraz potrzeb. Najlepszym rozwiązaniem jest więc skorzystanie ze wsparcia specjalistów, np. z firmy Airtec, którzy dokonają bezpłatnej analizy i doradzą, jaką instalację zamontować. Przy ocenie pod uwagę bierze się np. charakter produkcji, rozkład oraz wielkość całego zakładu, istniejące instalacje wentylacyjne, źródła ciepła i ogólne warunki. Wśród najpopularniejszych rodzajów nawilżaczy można wyróżnić te, które są montowane w pomieszczeniach, jak i w systemie wentylacyjnym (głównie w większych budynkach). Celem jest oczywiście uzyskanie jak największej wydajności nawilżaczy i to najlepiej przy jak najmniejszym koszcie. Airtec zaufało już wielu klientów, dlatego nie warto czekać i już dziś skontaktować się z przedstawicielem firmy, aby poznać szczegóły współpracy.

Nawilżacze przemysłowe

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.