Świetne zdjęcie Zatoki Perskiej zrobione we wrześniu 2015 roku. Widać dokładnie południowo-zachodnią część zatoki, w szczególności Bahrajn i kawałek Arabii Saudyjskiej.

Zdjęcie wykonał satelita ESA Sentinel-2A 18 września 2015 roku. Najciekawiej wygląda archipelag Durrat Al Bahrain w południowo-wschodnim narożniku zdjęcia. Jest to olbrzymi sztuczny archipelag stworzony z myślą o turystach.

Według planów ma on składać się z 5 atoli, kilkunastu wysp, w tym 5 w kształcie ryb, Na wyspach znaleźć się mają pięciogwiazdkowe hotele, 18-dołkowe pole golfowe, marina i aż 12 mostów zapewniających łatwy transport. Docelowo cały kompleks ma mieć 700 000 m2, a koszt budowy wyniesie ponad 1,3 mld dolarów.

Południowo-zachodnia część Zatoki Perskiej - w szczególności widać Bahrajn i wschodnie wybrzeże Arabii Saudyjskiej (fot. ESA)

Południowo-zachodnia część Zatoki Perskiej – w szczególności widać Bahrajn i wschodnie wybrzeże Arabii Saudyjskiej (fot. ESA)

Źródło

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.