MacBook to bez wątpienia jeden z najlepszych komputerów na rynku. Pomimo wielu zalet i innowacyjności, nie jest wolny od usterek. Może zdarzyć się problem z gładzikiem. Co należy wtedy zrobić Czy wymiana gładzika MacBook będzie konieczna

Problemy z TouchPadem – co robić

Gładzik to potoczna nazwa TouchPada, który służy do sterowania kursorem po ekranie komputera. To alternatywa dla tradycyjnej myszki komputerowej. Touchpad jest często wykorzystywany, bowiem sprzęt od giganta z Cupertino to urządzenia mobilne, których używa się w różnych miejscach i nie zawsze myszka jest wygodną opcją. Panel dotykowy stanowi wtedy najlepsze rozwiązanie. Niestety pomimo tego, że MacBook to doskonały komputer, to jednak i w nim zdarzają się usterki. Dotyczą one właśnie touchpada. A jakakolwiek jego usterka minimalizuje komfort użytkowania sprzętu, a czasami uniemożliwia wykonywanie zadań na nim. W takiej sytuacji konieczna jest naprawa lub wymiana gładzika MacBook.

Wymiana gładzika MacBook – kiedy

Innowacyjne rozwiązania i świetnej jakości wykonanie, niestety nie uchroni MacBooka przed awariami. Może zdarzyć się, że i my będziemy mieli problem z gładzikiem. Jak to zauważyć W przypadku jakiekolwiek usterki zauważymy pewne sygnały, takie jak

  • problem ze sterowaniem kursorem,
  • panel dotykowy zaczyna działać skokowo,
  • touchpad samoczynnie klika,
  • touchpad nie klika w ogóle.

Zazwyczaj przyczyną powyższych problemów są uszkodzenia mechaniczne. Wynikają one m.in. na skutek upadku komputera, jego zalania lub też częstej eksploatacji komputera. Niestety zdarzają się sytuację, gdy problem jest o wiele głębszy i wiąże się z usterką baterii lub innych funkcji, a problemy z touchpadem są skutkiem ubocznym. Wtedy ani naprawa, ani wymiana gładzika MacBook może nie wystarczyć. Natomiast samą przyczynę oraz dalsze kroki naprawy, ustalą wykwalifikowani specjaliści z autoryzowanego serwisu.

MacBook

Na czym polega naprawa gładzika

Jeżeli zauważymy jakiekolwiek problemy z działaniem gładzika, zresetujmy komputer. Czasami zdarza się, że wystarczy tylko aktualizacja albo reset oprogramowania i touchpad ponownie działa bez zarzutu. W sytuacji, gdy to nie pomoże, nie próbujmy naprawić gładzika samemu, bo możemy uszkodzić komputer. Może okazać się, ze problem jest o wiele głębszy i potrzeba czyszczenia, wymiany panelu dotykowego czy nawet wymiana gładzik MacBook. W takiej sytuacji sprzętem powinien zając się wykwalifikowany specjalista w autoryzowanym serwisie.

Posiada on nie tylko umiejętności i odpowiednią wiedzę, ale również niezbędne narzędzia. Każda wymiana gładzika, tak jak i innych elementów, musi być przeprowadzona z zachowaniem wszelkiej ostrożności, aby nie uszkodzić podzespołów, w tym płyty głównej. Dlatego nie można podejmować próby naprawy samemu. Jeśli usterka się pojawi, nie ma co zwlekać i jak najszybciej należy udać się do serwisu. Fachowiec  na spokojnie sprawdzi sprzęt oraz znajdzie przyczynę usterki. Na jej podstawie oceni czy touchpad wystarczy naprawić, czy wymienić, a także wyceni koszty.

Zobacz na: www.idream.pl/serwis/cennik/macbook/wymiana-gladzika/

Podziel się.