Seria designerskich laptopów Huawei spotkała się z pozytywnymi recenzjami. Wynikało to z bardzo dobrego stosunku wydajności do ceny. Czy MateBook 14s również pozytywnie zaskakuje? Sprawdzamy, co kryje się pod stylową obudową.

Spis treści:

  1. Laptop Huawei, na którym można zawiesić oko
  2. Możliwości ekranu laptopa Huawei MateBook 14s
  3. MateBook 14s – parametry techniczne

Laptop Huawei, na którym można zawiesić oko

Wygląd zewnętrzny to spory atut MateBooka. Aluminiowa obudowa jest trwała, a jednocześnie sprawia wrażenie smukłej i eleganckiej. Minimalistyczny design sprawia, że laptop Huawei świetnie sprawdzi się zarówno na spotkaniach biznesowych, jak i w roli osobistego narzędzia. Dotykowy ekran o przekątnej 14,2 cala jest poręczny i bez trudu zmieści się w każdej torbie. Noszenie laptopa ze sobą nie będzie uciążliwe, gdyż waży tylko 1,4 kg.

Huawei MateBook 14s

Jeśli już mowa o wyglądzie, warto zwrócić uwagę na praktyczny aspekt, jakim jest wcięcie w okolicy touchpada, które ułatwia otwieranie komputera. To mała rzecz, ale realnie wpływa na komfort codziennego korzystania z urządzenia.

W przypadku smukłych laptopów wąska obudowa nierzadko odbija się na jakości układu chłodzenia. Tymczasem Huawei znalazł w tym niedużym urządzeniu miejsce na dwa wentylatory oraz dwa niezależne kanały cieplne, które zapewniają laptopowi wydajną pracę całego układu bez obaw o przegrzanie. Warto również dodać, że chociaż łopatki wentylatorów zostały powiększone względem poprzedniego modelu, pracują bardzo cicho i w ogóle nie przeszkadzają w pracy.

Huawei MateBook 14s

Opis wyglądu zewnętrznego kończymy na klawiaturze. W laptopach tego rozmiaru próżno szukać klawiatury numerycznej, ale za to pozostałe klawisze są rozstawione swobodnie i co najważniejsze – wygodnie dla użytkownika. Na plus warto zapisać także touchpad, który działa precyzyjnie. Do przycisków można się szybko przyzwyczaić. To bardzo ważne w przypadku mniejszych laptopów, które często zabieramy ze sobą bez dodatkowej myszki.

Możliwości ekranu laptopa Huawei MateBook 14s

Jeżeli mielibyśmy wskazać na element, który najbardziej wyróżnia MateBooka 14s na tle konkurencji, wybralibyśmy dotykowy wyświetlacz LTPS z rozdzielczością 2520 × 1680 pikseli (2,5K) oraz adaptacyjnym odświeżaniem z częstotliwością 90 Hz ze wsparciem dla Adaptive Sync. W praktyce te parametry oznaczają bardzo dobrą głębię kolorów oraz niezwykle płynne działanie. Szkoda tylko, że wspomniane 90 Hz rzadko bywa zauważalne przy odtwarzaniu wideo.

Huawei MateBook 14s

Oprócz wysokiej jakości wykonania, innym plusem ekranu Huaweia są dodatkowe funkcje. Chiński producent postawił na podobne rozwiązania co Apple. Jeśli więc oprócz MateBooka posiadamy również urządzenie z serii Huawei MatePad, możemy skorzystać z opcji Huawei Share, rozszerzających wyświetlacz. Do wyboru mamy m.in.:

  • dublowanie ekranu – można tu wykorzystać rysik do tabletu,
  • rozszerzenie ekranu – tablet można wykorzystać jako drugi ekran,
  • tryb współpracy – pozwala na błyskawiczne przeciąganie plików z jednego urządzenia na drugie.

Ekran otwiera się do 150 stopni, co z uwagi na dotykowy wyświetlacz jest bardzo praktyczne. Huawei oferuje również bardzo dobry kąt widzenia, dzięki czemu zwiększa funkcjonalność urządzenia.

Huawei MateBook 14s

MateBook 14s – parametry techniczne

Przejdźmy do tego, co kryje się pod aluminiową obudową. W ofercie Play na abonament można wybrać model z 4-rdzeniowym procesorem Intel Core i5 11300H. Towarzyszy mu praktyczna karta graficzna Intel Iris Xe Graphics, która z pewnością spełni wymagania zaawansowanych programów oraz wideo w wysokiej rozdzielczości. MateBook 14s posiada szybki dysk SSD o pojemności 512 GB. W dobie pracy zdalnej i wideokonferencji ważnym aspektem jest kamera internetowa, która pracuje w jakości 720 p. W tym miejscu dobrze wspomnieć o nagłośnieniu oraz mikrofonach. W MateBooku pracują cztery głośniki z dźwiękiem przestrzennym oraz cztery mikrofony, dzięki którym spotkania na Skype czy Zoomie odbywają się komfortowo.

Huawei MateBook 14s

Atutem Huaweia jest również łączność. Począwszy od Wi-Fi 6, przez Bluetooth 5.1 po dużą liczbę portów. W MateBooku znajdziemy wejście USB 3.2, USB typu C, USB typu C z Thunderbolt 4, HDMI 1.4b oraz wyjście słuchawkowe / mikrofonowe. Pozostałe funkcje łączności z innymi urządzeniami marki Huawei znajdziemy w oprogramowaniu Huawei PC Manager.

Wśród parametrów techniczny warto wyróżnić te odpowiedzialne za bezpieczeństwo. MateBook 14s posiada czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania oraz kamerę na podczerwień (IR), zapewniającą szybkie i bezpieczne logowanie do systemu przy pomocy Windows Hello. Dzięki tym elementom nie musimy obawiać się, że do urządzenia dobierze się ktoś niepożądany.

Huawei MateBook 14s

Huawei MateBook 14s to bardzo dobry wybór dla miłośników pracy poza tradycyjnym biurem. Laptop wyróżnia się pojemną baterią, która przy odpowiednim użytkowaniu wystarcza nawet na 10 godzin oraz opcją szybkiego ładowania 90 W. Dzięki niej, po zaledwie kwadransie ładowania, sprzęt gotowy jest do pracy przez nawet 3 godziny.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.