Przy urządzaniu biura trzeba wziąć pod uwagę komfort pracy oraz kwestie wizualne. To miejsce jest w końcu wizytówką Twojej firmy. Jednym z większych wydatków, jakie musisz wziąć pod uwagę, są koszty sprzętu. Dowiedz się więcej o możliwościach i sprawdź czy komputery All-in-One będą w Twoim wypadku dobrym rozwiązaniem.

Czym jest komputer All-in-One?

Na początku warto wyjaśnić, czym są komputery All-in-One. Za tą nazwą kryją się wielofunkcyjne urządzenia, które wyróżnia specyficzna konstrukcja. Te sprzętu wyróżniają się zintegrowaniem monitora z resztą komputera. W praktyce oznacza to, że w obudowie ekranu ukryte są wszystkie niezbędne podzespoły m.in. dysk twardy, procesor i karta graficzna.

Laptop, komputer stacjonarny czy All-in-One?

Wybierając sprzęt biurowy, należy wziąć pod uwagę specyfikę pracy wykonywanej na danym stanowisku. Największą zaletą laptopa jest oczywiście jego mobilność. Świetnie sprawdzi się w rękach osoby, która sporo podróżuje, pracuje z domu lub musi być dostępna przez całą dobę. Większość laptopów biurowych nie nadają się jednak do obsługi profesjonalnych programów graficznych i innych wymagających aplikacji. Ogranicza je także konieczność ładowania i niewielki ekran.

Komputer All-in-One

Do wyboru pozostają więc dwie opcje: komputer stacjonarny oraz All-in-One. Ten pierwszy jest zwykle tańszy i można go rozbudowywać, wymieniając z biegiem czasu podzespoły na lepsze. Z kolei ten drugi jest wygodniejszy w obsłudze, a do tego lepiej wygląda. Niestety komputery All-in-One, podobnie jak najnowsze modele laptopów, ciężko modernizować. Większość modeli posiada zintegrowane podzespoły, spośród których można wymieniać jedynie twardy dysk.

Kiedy warto postawić na komputer All-in-One?

Pomimo ograniczonych możliwości rozbudowy, mnóstwo firm decyduje się na wyposażenie swoich biur właśnie w sprzęty typu All-in-One. Dlaczego? Ponieważ duże, często dotykowe ekrany sprawiają, że może przy nich pracować zarówno osoba pisząca teksty, jak i profesjonalny grafik. Co więcej, takie komputery są energooszczędne i pracują bardzo cicho. Ułatwiają także codzienną organizację, ponieważ liczba kabli jest w nich ograniczona do minimum. Brak oddzielnej jednostki centralnej to także spora oszczędność miejsca. Jeżeli chodzi o kwestie mobilności, komputery All-in-One są pomostem pomiędzy laptopem a tradycyjnym pecetem.

Komputer All-in-One

Urządzanie biura

Obok kwestii technicznych nie można zapominać o wyglądzie. Urządzając biuro, powinieneś stworzyć jasną, harmonijną, sprzyjającą wydajnej pracy przestrzeń. Nie powinno w niej zabraknąć roślin oraz gustownych dekoracji nawiązujących do działalności firmy. Stanowiska pracowników należy ustandaryzować, pozwalając każdemu umieścić w swoim najbliższym otoczeniu kilka prywatnych przedmiotów. W nowoczesnych, starannie zaprojektowanych wnętrzach najlepiej będą się prezentowały komputery All-in-One.

Przemyślane wydatki

Przy urządzaniu biura pamiętaj o tym, żeby umiejętnie balansować pomiędzy tworzeniem pięknej przestrzeni a przemyślanym wydawaniem pieniędzy. Twoja działalność ma przede wszystkim na siebie zarabiać. Jeżeli na początku pełne koszty aranżacji są dla Ciebie za wysokie, spróbuj rozplanować wydatki w czasie.

Podziel się.