Kiedy decydujemy się na fototapetę w mieszkaniu, możemy się kierować bardzo różnymi względami. Kolorystyka, zgodność z wybranym stylem aranżacji oraz możliwość nawiązania do naszych zainteresowań, to tylko kilka najbardziej oczywistych pretekstów aby wybrać taki a nie inny wzór. Zwłaszcza ten ostatni powód jest szczególnie ciekawy, gdyż sprawia iż nasz dom nabiera unikatowego i oryginalnego charakteru.

Dziś omówimy dokładniej jedną z takich właśnie hobbystycznych dekoracji – fototapety z motocyklami. O najlepsze sposoby ich wykorzystania podczas urządzania mieszkania zapytaliśmy także naszego eksperta od aranżacji. Od niego dowiecie się między innymi, dlaczego po tego rodzaju wzory powinni sięgnąć nie tylko miłośnicy skuterów i ścigaczy.

Hobby a fototapeta – motocykl w pokoju pasjonata

Na początek zajmiemy się jednak udekorowaniem pokoju entuzjasty motoryzacji. Zdjęcia wspaniałych motocykli (zarówno tych klasycznych jak i nowoczesnych) stanowią wręcz idealny wybór do takiego pomieszczenia. Dzięki temu przebywanie w nim będziesz zawsze dostarczać nam satysfakcji i komfortu, a zindywidualizowane wnętrze sprawi, iż zyskamy poczucie unikatowości. W zależności od gustu możemy sięgnąć po bardzo zróżnicowane wzory – zarówno pod kątem kolorystyki jak i ogólnej estetyki. O dostępne możliwości i ich zalety zapytaliśmy naszego eksperta.

– Niemal do każdego rodzaju pomieszczenia znajdziemy odpowiednią tapetę przedstawiającą motocykl. Jeśli zależy nam więc na wyrazistych i mocnych motywach, to powinniśmy sięgnąć po zbliżenia przedstawiające całą maszynę lub któryś jej detal. Taka fotografia oczywiście bardzo przykuwa spojrzenie i łatwo dominuje przestrzeń wokół siebie. Niekoniecznie więc przypadnie do gustu współdomownikom, zwłaszcza jeśli ci nie podzielają naszego motoryzacyjnego hobby. W takim przypadku warto więc zdecydować się na bardziej uniwersalne wzory – na przykład przedstawiające motocykle w ruchu, w atrakcyjnym otoczeniu. W tym przypadku dostaniemy do dyspozycji bardzo wiele możliwości. Górska droga, brzeg morza, pustynia czy krajobraz równinny to tylko kilka z najpopularniejszych pejzaży, na których tle możemy podziwiać motory.

Industrialna fototapeta: motor i jego części

Spośród wielu możliwych stylów dekoracji wnętrz, do których pasują tapety z motocyklami, zdecydowanie warto zwrócić uwagę na estetykę industrialną oraz wszystkie jej możliwe wariacje. Umieszczone na ścianie zdjęcia konkretnych części (jak na przykład silnika, kierownicy, opon czy błotników) mogą stanowić idealny punkt wyjścia do rozpoczęcia przygody z takimi stylistykami, lub też odwrotnie – świetne dopełnienie zapoczątkowanych już aranżacji. Ekspert Myloview podzielił się z nami kilkoma zasadami, na temat tego, jak dopasować konkretne wzory do  danego pomieszczenia.

– Wszystko zależy tak naprawdę od estetyki, w jaką celujemy. W pomieszczeniach udekorowanych w stylu industrialnym powinniśmy skorzystać ze zdjęć utrzymanych w tonacjach metalicznych. Choć na pewno pierwszym co przyjdzie nam do głowy będzie chrom lub stal, to jednak możemy śmiało pokusić się również o nieco cieplejsze kolory, zwłaszcza jeśli takie barwy pasują nam do całokształtu wnętrza. Tutaj z pomocą przyjdą nam wszelkie fotografie części miedzianych albo… zardzewiałych. Przy pomocy jednych i drugich możemy sprawić, iż mieszkanie industrialne wcale nie będzie nudne ani monotonne. Zwłaszcza jeżeli dobierzemy również o odpowiednie dodatki.

Fototapety z częściami doskonale będą wyglądać również w pomieszczeniach minimalistycznych i nowoczesnych. Chcąc zaakcentować ten pierwszy aspekt najlepiej, skorzystać ze zdjęć czarno-białych. Bardziej modernistyczne wnętrza zyskają natomiast jeśli jedną ze ścian udekorujemy przy pomocy wzoru przedstawiającego któryś z detali motoru. W zależności od naszego gustu i pożądanej estetyki może to być fotografia skomplikowanego mechanizmu lub wręcz odwrotnie – jednolitej powierzchni, na przykład karoserii.

Miłośnikami motorów nie są jednak wyłącznie dorośli. Dlatego również w przypadku pokoju dziecięcego doskonałym wyborem może być właśnie przedstawiająca te pojazdy fototapeta. Motocykl do pokoju małego rajdowca powinien jednak spełniać kilka zasadniczych wymagań. Zanim więc zabierzecie się za urządzanie sypialni swojej pociechy posłuchajcie rad naszego eksperta.

– Przede wszystkim fototapeta jaką wybierzemy do pokoju dziecięcego musi być ciekawa dla samego jego mieszkańca. Co to konkretnie oznacza? Po pierwsze zdjęcie powinno być żywe, wielokolorowe i utrzymane w intensywnych, nasyconych barwach. Równie ważne jest również samo wrażenie ruchu, dynamika wzoru. To zapobiegnie uczuciu nudy, jakie mogłyby wywoływać fotografie zbyt statyczne lub patetyczne.

Warto także zaznaczyć, że takie fototapety są bardzo dobrym wyborem do pokoju malucha, gdyż pozostają aktualne i atrakcyjne, nawet kiedy nasze dziecko dorasta.

Podziel się.