Coca Cola od początków swojego istnienia do rozwożenia swoich produktów wykorzystywała odpowiednio przygotowane ciężarówki. Wyróżniał je charakterystyczny wygląd i kolory. Tym samym były często fotografowane. Współcześnie dzięki możliwości kolorowania czarnobiałych zdjęć, możemy zobaczyć jak np. w latach 30-tych prezentowały się te charakterystyczne ciężarówki.

Ciężarówka dostawcza Coca Coli z 1931 roku - Ford Model AA (fot. Coca Cola/Willie Brown)

Ciężarówka dostawcza Coca Coli z 1931 roku – Ford Model AA (fot. Coca Cola/Willie Brown)

Na zdjęciu widać ciężarówkę Coca Coli z 1931 roku, zbudowaną na podwoziu Forda Model AA. Ten konkretny pojazd wykorzystywano w Birmingham w stanie Alabama w ramach zakładów Crawford Johnson & Co., Inc. butelkujących Coca Colę.

Ciężarówki Ford Model AA były jednym z najpopularniejszych ciężarówek Forda. Produkowano je od 1927 do 1932 roku. Pojazdy występowały w różnych konfiguracjach wyposażenia i nadwozia. Standardowo produkowano je jednak jako pojazdy dwuosiowe. W tym przypadku mamy wersję trzyosiową.

Poniżej zdjęcie w oryginale.

Ciężarówka dostawcza Coca Coli z 1931 roku - Ford Model AA (fot. Coca Cola)

Ciężarówka dostawcza Coca Coli z 1931 roku – Ford Model AA (fot. Coca Cola)

Podziel się.

O autorze

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.