Wygodne płatności bezgotówkowe to klucz do sukcesu. Polacy coraz częściej korzystają z terminali płatniczych płacąc kartą płatniczą, smartfonem lub systemem BLIK. Właściciele firm, którzy nie oferują takich rozwiązań i nie udostępniają terminala płatniczego, narażają się na niższe obroty, utratę klientów preferujących kartą płatniczą, a nawet pogorszenie wizerunku firmy. Poznaj ofertę terminali płatniczych!

Terminale płatnicze POS – jakie mają funkcje? Jakie oferują rozwiązania?

Terminal płatniczy POS to urządzenie niezawodne i funkcjonalne, zaprojektowane po to, by umożliwiać wygodne, bezpieczne transakcje m.in. kartą i dbać o komfort zarówno klientów, jak i właścicieli firm.

Dzięki tym niewielkim urządzeniom można płacić zarówno kartami płatniczymi kredytowymi, kartą debetową, jak i kartą z magnetycznym paskiem, zbliżeniowymi i z chipem. Zdecydowana większość terminali pozwala na dokonywanie transakcji smartfonem oraz systemem BLIK. Ze względu na rodzaj działalności, właściciele firm decydują się na terminale stacjonarne lub mobilne. Więcej informacji o terminalach płatniczych, ich funkcjach i rodzajach znajdziesz na stornie www.eservice.pl

Terminal płatniczy stacjonarny POS

Terminal płatniczy stacjonarny POS

Mobilne terminale płatnicze

Terminal przenośny jest doskonałym pomysłem dla firm, w których istnieje potrzeba dotarcia z płatnością do klienta. Są to m.in. restauracje, hotele, firmy świadczące swoje usługi sezonowo, firmy transportowe czy przewozowe. Urządzenia działają dzięki łączności bezprzewodowej, m.in. przez Wi-Fi czy 3G.

Terminale płatnicze stacjonarne POS

Urządzenia stacjonarne sprawdzają się idealnie w sklepach i punktach usługowych, w których płatność odbywa się przy punkcie kasowym. Znajdują zastosowanie w punktach obsługi  sprzedaży wysyłkowej i telefonicznej.

Terminal płatniczy stacjonarny POS

Terminal płatniczy stacjonarny POS

Wygodne płatności bezgotówkowe

Coraz więcej Polaków przyznaje, że płatności bezgotówkowe są komfortowe, wygodne, szybkie i bezpieczne. Trudno się z tym nie zgodzić.

Zbliżenie karty do urządzenia jest dużo szybsze, niż szukanie monet i banknotów w portfelu, odliczanie ich i czekanie na wydanie reszty. Jest też dużo wygodniejsze – podobnie jak noszenie przy sobie dużo lżejszej karty niż gotówki. Co więcej, dzięki terminalom płatniczym nie trzeba mieć przy sobie nawet karty, by zrobić zakupy czy zapłacić za daną usługę. Do płatności bez gotówki wystarczy tylko telefon. Płatności bezgotówkowe gwarantują też większe bezpieczeństwo. Nie ma konieczności przechowywania gotówki w kasie, a kasjer nie naraża się na przyjęcie fałszywych banknotów. Środki trafiają bezpośrednio na konto przedsiębiorcy. To także większe bezpieczeństwo dla klientów. W przypadku zgubienia lub kradzieży karty można ją natychmiast zastrzec dzwoniąc na infolinię banku. Zgubioną lub skradzioną gotówkę odzyskać jest znacznie trudniej.

Nic dziwnego, że statystycznie każdy Polak jest dziś posiadaczem karty płatniczej. Przybywa też osób, które nie wyobrażają już sobie płatności innym sposobem niż… bezgotówkowo!

Podziel się.