Polskie wybrzeże uchodzi za jedno z najładniejszych w tej części Europy. Szerokie plaże, dużo natury i miejsc do spacerowania, oraz spora baza hoteli, które często działają przez cały rok, niezależnie od pogody, oferując swoim gościom wiele atrakcji i form odpoczynku, takich jak baseny oraz SPA.

Morska granica Polski liczy 440 km długości, ale faktyczna długość linii brzegowej to aż 775 km (wliczając Zatokę Gdańską, Zalew Szczeciński itp.). Znaczna część wybrzeża to piękne piaszczyste plaże, oddzielone od lądu lasami, wydmami lub klifami. Najciekawsze i najlepsze rejony wakacyjne, czy to na dłuższy urlop, czy też weekendowy pobyt nad morzem rozrzucone są na całym wybrzeżu, ale rejon Kołobrzegu jest szczególnie wart uwagi.

Plaża w Kołobrzegu (fot. pixabay.com)

Plaża w Kołobrzegu (fot. pixabay.com)

Sam Kołobrzeg to jedno z największych miast województwa zachodniopomorskiego. Duży port, wiele atrakcji w centrum, zarówno dla osób szukających rozrywki jak i chcących poznać historię, plaża z promenadą i molo, oraz liczne mniejsze atrakcje również w okolicy. Każdy znajdzie tu coś dla siebie i chociaż miasto to przyciąga z roku na rok coraz więcej turystów, dalej jest tu spokojniej niż np. w Międzyzdrojach, albo Trójmieście.

Oprócz Kołobrzegu, ciekawym miejscem jest oddalone o kilkanaście kilometrów od niego Dźwirzyno.  Oficjalnie jest to wieś, ale w praktyce to jeden z popularniejszych w tym rejonie ośrodków wakacyjnych. Znajdziemy tu mały port rybacki, kilka restauracji i sklepów, oraz przede wszystkim piękny las oddzielający szerokie plaże od samego miasteczka. Przez miasto biegnie tak naprawdę jedna główna droga, przechodząca nad Kanałem Resko. Tu warto wspomnieć o pewnej ciekawostce. W latach 2010-2011 zbudowano nad kanałem nowy most, który zastąpił zbudowany jeszcze w latach 70. jeden z niewielu w Polsce mostów Baileya (zaprojektowanych podczas II wojny światowej).

Plaża w Dźwirzynie (fot. havethotel.pl)

Plaża w Dźwirzynie (fot. havethotel.pl)

W samym Dźwirzynie znajdziemy kilka mniejszych pensjonatów i hoteli, a najciekawsze hotele znajdziemy na obrzeżach, nieco ukryte w lasach. Są one oddalone od siebie na tyle, żeby zapewnić ciszę i spokój, oraz możliwość spacerowania po okolicznych lasach, które należą do jednych z najładniejszych na wybrzeżu. Możemy korzystać tu zarówno z licznych ścieżek pieszych jak i rowerowych. Co istotne, bez trudu dotrzemy również na piechotę do samego miasteczka.

Jeśli zależy nam na odpoczynku na plaży, Dźwirzyno to znakomite miejsce. Plaże są szerokie i spokojne, a każdy hotel może mieć swój jej fragment tylko dla siebie.  Jeśli natomiast zależy nam na jeszcze większym spokoju, wystarczy przejść się kawałek plażą aby mieć ją całą dla siebie. Fajnie prezentują się również piaszczyste wydmy ukryte w lesie.

Plaża w Dźwirzynie (fot. havethotel.pl)

Plaża w Dźwirzynie (fot. havethotel.pl)

Chociaż to Kołobrzeg oficjalnie uznawany jest za uzdrowisko, tak naprawdę to kąpielisko w Dźwirzynie bardziej je przypomina. Znajdujące się tu większe hotele oferują swoim gościom kryte baseny, spa oraz możliwość korzystania z różnych zabiegów odnowy biologicznej. W związku z tym możemy się tu wybrać na wypoczynek przez cały rok i niezależnie od pogody. Jest to też ciekawa opcja na weekendowy pobyt nad morzem i dosłownie naładowanie akumulatorów.

Podziel się.