Filmy nie mogłyby istnieć bez efektów specjalnych. W niektórych efekty są tylko tłem, w innych wręcz wylewają się z ekranu. Z upływem lat jakość efektów specjalnych znacznie się zmieniła, co najlepiej obrazuje ten krótki filmik.

Filmik przedstawia wszystkie filmy, które otrzymały Oscara za najlepsze efekty specjalne, plus na końcu możemy obejrzeć listę nominowanych w tej kategorii w najbliższej edycji Nagród Akademii. O ile z Oscarami za najlepszy film często pojawiają się kontrowersje, tak z efektami specjalnymi śmiało można powiedzieć, że prawie wszystkie filmy na liście na nią zasłużyły (poza kilkoma nowszymi przykładami).

Ciekawe który z nominowanych w tym roku filmów otrzyma Oscara. Najgorsze jest to, że aż 3 filmy zasługują na nagrodę, ale obawiam się, że żaden nie jest faworytem, ponieważ jeden film (według mnie nie wart Oscara) może w tym roku zgarnąć nagrodę…

Swoją drogą warto zajrzeć na kanał twórców tego filmu. Znajdziemy tam więcej podobnych zestawień, regularnie aktualizowanych.


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.