Filmy nie mogłyby istnieć bez efektów specjalnych. W niektórych efekty są tylko tłem, w innych wręcz wylewają się z ekranu. Z upływem lat jakość efektów specjalnych znacznie się zmieniła, co najlepiej obrazuje ten krótki filmik.

Filmik przedstawia wszystkie filmy, które otrzymały Oscara za najlepsze efekty specjalne, plus na końcu możemy obejrzeć listę nominowanych w tej kategorii w najbliższej edycji Nagród Akademii. O ile z Oscarami za najlepszy film często pojawiają się kontrowersje, tak z efektami specjalnymi śmiało można powiedzieć, że prawie wszystkie filmy na liście na nią zasłużyły (poza kilkoma nowszymi przykładami).

Ciekawe który z nominowanych w tym roku filmów otrzyma Oscara. Najgorsze jest to, że aż 3 filmy zasługują na nagrodę, ale obawiam się, że żaden nie jest faworytem, ponieważ jeden film (według mnie nie wart Oscara) może w tym roku zgarnąć nagrodę…

Swoją drogą warto zajrzeć na kanał twórców tego filmu. Znajdziemy tam więcej podobnych zestawień, regularnie aktualizowanych.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.