W dzisiejszych czasach smartfony są niezwykle popularnymi urządzeniami. Można śmiało stwierdzić, że są nieodłącznym elementem codziennego życia. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie wielu codziennych czynności jak, chociażby dzwonienie, pisanie wiadomości, przeglądanie stron internetowych, a także wiele innych. W jaki sposób odblokować smartfona? Na co zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania zapraszamy wszystkich czytelników.

Hasło na telefon — czy jest potrzebne?

Zanim przejdziemy do kwestii związanych z odblokowywaniem telefonu, warto wcześniej zastanowić się, czy blokowanie telefonu jest w ogóle rozsądnym rozwiązaniem. Z pewnością dużo w tym przypadku zależy od indywidualnego myślenia. Jak wiadomo, rejestrując się na dowolnej stronie internetowej, nie jesteśmy w stanie założyć konta bez podania odpowiedniego hasła.

Dzięki temu dostęp do danych zasobów mamy tylko i wyłącznie my (ewentualnie osoby, które skradły nam słowo klucz lub się z nimi podzieliliśmy). Podobnie spostrzegają to producenci, którzy dbają, aby dostęp do wszelkich danych w telefonie był chroniony. Dlatego też zakłada się różne hasła w postaci pinu, obrazka, rozpoznawania twarzy lub po prostu ciągu znaków.

Smartfon

Jest to jednak dobre rozwiązanie tylko i wyłącznie w celu ochrony przed znajomymi, bowiem w przypadku przykładowej kradzieży złodziej jest w stanie bez większych problemów dokonać resetu twardego, pomijając tym samym kwestie jakichkolwiek zabezpieczeń.

Odblokowanie smartfona bez hasła

Odblokowanie smartfona nie jest trudną czynnością i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z zakresu elektroniki. Najczęściej możemy tego dokonać na jeden z kilku sposobów. W pierwszym kroku musimy włączyć ekran. Można tego dokonać, wciskając guzik od blokady, ewentualnie w niektórych modelach dwukrotnie dotykając ekranu w stosunkowo krótkim czasie.

Kiedy ekran nie będzie już w stanie uśpienia, wystarczy, że przesuniemy palcem po wyświetlaczu obojętnie w jakim kierunku (od każdej reguły istnieją wyjątki). Po chwili możemy cieszyć się odblokowanym ekranem. Jeśli w międzyczasie wyświetlacz zgaśnie, wówczas musimy powtórzyć pierwszy krok i spróbować ponownie, a całość z pewnością zakończy się powodzeniem.

Odblokowanie smartfona z hasłem

Jak wygląda odblokowanie smartfona z hasłem? Przede wszystkim musimy wybudzić ekran, korzystając z jednej z metod, które zostały opisane w poprzednim akapicie. Następnie przeciągamy palcem w dowolnym kierunku. Po chwili zostaniemy poproszeni o wpisanie odpowiedniego hasła. Jeśli jest to PIN- wpisujemy 4 cyfry, które wcześniej wymyśliliśmy. W przypadku hasła tekstowego musimy wciskać po kolei ciąg znaków, a następnie potwierdzić.

Smartfon

Istnieje także ekran blokady w postaci 9 kropek. Wówczas naszym zadaniem jest narysowanie odpowiedniego wzoru na ekranie. Istnieją także modele z rozpoznawaniem twarzy, w takich przypadkach musimy spojrzeć się na przednią kamerkę. Pamiętajmy o tym, że część modeli posiada czytnik linii papilarnych. W tej sytuacji wystarczy przyłożyć odpowiedni palec w wyznaczone miejsce.

Więcej informacji znajdziesz na https://panwybierak.pl/blog/jak-odblokowac-smartfon/

Podziel się.