Rozważasz wzięcie pożyczki gotówkowej, ale masz świadomość tego, jak poważny jest to krok i z jakimi konsekwencjami się wiąże? Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto dowiedzieć się, ile mogą wynosić comiesięczne koszty w różnych instytucjach finansowych oraz jaką kwotę ostatecznie spłacisz. Narzędziem, które Ci w tym pomoże jest kalkulator pożyczki.

Kalkulator pożyczki – jak działa?

Kalkulator pożyczek to narzędzie online stworzone na potrzeby klientów banków, którzy szukają odpowiedniego dla siebie rozwiązania. Ten prosty symulator umożliwia orientacyjne obliczenie całej kwoty, którą ostatecznie spłacisz , wysokości raty oraz poznanie wszystkich dodatkowych kosztów. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że przy pomocy kalkulatora pożyczkowego możesz jedynie poznać szacunkowe wyliczenia.

Oprogramowanie kalkulatorów bazuje na aktualnych ofertach pożyczek gotówkowych w Polsce i uwzględnia poszczególne produkty finansowe. Dlaczego warto korzystać z tego rodzaju narzędzi? Przede wszystkim oszczędzamy czas, który musielibyśmy przeznaczyć na samodzielne wyszukiwanie i porównywanie ofert różnych banków, a jak wiadomo – czas to pieniądz.

Sprawdź ofertę szybkiej pożyczki gotówkowej w PKO Banku Polskim: www.pkobp.pl/klienci-indywidualni/pozyczki/szybka-pozyczka-gotowkowa/

Jaką kwotę chcę pożyczyć? Przez ile miesięcy chcę spłacać pożyczkę?

Aby zobaczyć szczegółową symulacje pożyczki gotówkowej, należy podać m.in. następujące dane:

  • kwotę (ile chcesz pożyczyć),
  • okres (w jakim czasie planujesz spłacić zobowiązanie),
  • miesięczny dochód netto gospodarstwa domowego (ile zarabiają osoby wspólnie mieszkające)
  • kwotę innych stałych zobowiązań (kredytów, pożyczek, limitów na kartach kredytowych),
  • chęć ubezpieczenia pożyczki.

Kalkulator pożyczki

Nie zawsze wymagane jest podanie wszystkich informacji, jest to uzależnione od tego, z jakiego narzędzia korzystasz. Po uzupełnieniu powyższych wartości dowiesz się, jakie będą całkowita kwota do spłaty, całkowity koszt pożyczki, oprocentowanie, RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania), prowizja oraz ile wyniesie pojedyncza rata.

Kalkulator pożyczki a zdolność kredytowa

Zdolność kredytowa to możliwość spłaty zaciągniętego zobowiązania finansowego wraz z odsetkami, w terminach określonych w umowie. Bank przed udzieleniem wsparcia finansowego musi przeanalizować Twoje dochody i miesięczne koszty utrzymania, a także zapoznać się z historią kredytową (informacjami znajdującymi się w BIK). Dlatego też symulacja przygotowana przez kalkulator pożyczki nie jest wiążąca, jest jedynie przewidywaniem, które nie uwzględnia Twojej osobistej sytuacji finansowej.

Możesz również skorzystać z kalkulatorów zdolności kredytowej, aby samodzielnie, przed złożeniem wniosku o pożyczkę gotówkową, ocenić swoje możliwości finansowe. Wówczas konieczne będzie podanie łącznego dochodu netto gospodarstwa domowego, zobowiązań miesięcznych, okresu spłaty oraz kwoty innych zobowiązań.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.