Jakiś czas temu pisaliśmy o pracach nad nową Syrenką, a dzisiaj możemy pokazać zdjęcia gotowego samochodu w wersji wyścigowej. Jest to również prototyp przeznaczony do testów na torach wyścigowych. Trzeba przyznać, że wygląda ciekawie.

AK Syrena Meluzyna R zbudowała firma AK Motor Polska we współpracy z Proto Cars. Samochód napędza 4-cylindrowy silnik o mocy ponad 400 KM. Samochód ma 4 m długości, 1,8 m szerokości i 1,4 m wysokości. O parametrach dowiemy się pewnie niedługo.

Jak wyjaśnia założyciel firmy – Arkadiusz Kamiński, decyzja o budowie samochodu sportowego podyktowana była chęcią promocji całego projektu co pozwoli rozpocząć produkcję seryjną samochodu przeznaczonego do jazdy po ulicach.


AKTUALIZACJA 11.01.2016

AK Motor Polska ogłosiła, że nowa Syrena będzie kosztować około 260 tyś. zł. Powstanie 25 ręcznie robionych samochodów przeznaczonych do sportów motorowych. Na specjalne życzenie klientów, samochody będą mogły być modyfikowane (za dopłatą).


Poniżej krótki filmik z jazd testowych i galeria zdjęć.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.