Wraz z nadejściem wiosny wielu z nas zaczyna marzyć o letnim wypoczynku. Nie ma w tym nic dziwnego. Po zimie zwyczajnie jesteśmy zmęczeni chłodem i marzymy o słońcu oraz wysokich temperaturach.

Wiele osób jednak poprzestaje na marzeniach nie zdając sobie sprawy z tego, że już najwyższy czas na rezerwację letniego wypoczynku. Zwłaszcza, jeśli w planach mamy czarter jachtu. Dlaczego warto już o tym pomyśleć? Gdzie się wybrać i jaki jacht wybrać? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Wakacje na jachcie – ile trwa sezon?

Wakacje na jachcie to coraz popularniejsza metoda spędzania urlopu. Nie ma w tym nic dziwnego – wczasy spędzone na morzu to szansa na znacznie aktywniejszy a przy okazji ciekawszy wypoczynek niż leżenie na leżaku. Co ważne, sezon na żeglowanie zaczyna się już od maja i trwa aż do końca października. Dzięki temu, z tej formy wypoczynku mogą skorzystać nawet osoby, które z różnych przyczyn nie mogą pozwolić sobie na urlop w trakcie letnich miesięcy.

Dlaczego warto zarezerwować jacht już dziś?

Warto jednak mieć świadomość, że są okresy w ciągu roku, kiedy zainteresowanych wyczarterowaniem jachtu jest naprawdę sporo. Tradycyjnie, najwięcej rezerwacji przypada na miesiące letnie, ale poza sezonem również część tygodni jest bardzo popularnych. Co ważne pierwszy taki okres zbliża się już niedługo. Wiele osób decyduje się bowiem na wyjazd podczas długiego, majowego weekendu. Jachty przeżywają również oblężenie we wrześniu. Warto o tym pamiętać i zarezerwować jacht odpowiednio wcześniej.

Wakacje na jachcie to ciekawy sposób na odpoczynek

Wakacje na jachcie to ciekawy sposób na odpoczynek

Dokąd warto popłynąć?

Kierunków, w które możemy się wybrać jest naprawdę sporo. Wśród Polaków szczególną popularnością cieszy się przede wszystkim Chorwacja, która zapewnia możliwość bezpiecznego żeglowania zarówno zaawansowanym, jak i początkującym miłośnikom żagli. Dużą popularnością cieszy się także malownicza Grecja, która pozwala połączyć pływanie ze zwiedzaniem. Jeśli zaś zamierzamy wybrać się na żeglowanie zimą, postawmy na bardziej egzotyczne kierunki takie jak Tajlandia czy Karaiby.

Katamaran, czy jednokadłubowiec- jaki jacht warto wyczarterować?

Wiemy już dokąd warto się udać. Warto jednak odpowiedzieć na pytanie jaki jacht warto wyczarterować? Wciąż, najczęściej wybierane do czarteru są jachty jednokadłubowe. Warto jednak mieć świadomość, że nie są one jedyną dostępną opcją. Wprost przeciwnie. Coraz większa liczba osób decyduje się bowiem na czarter katamaranów. Nie ma w tym nic dziwnego. Katamarany to znacznie większy komfort żeglowania. Większa przestrzeń nad i pod pokładem, brak przechyłów oraz bogate wyposażenie sprawiają, że jest to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi i grup przyjaciół. Sporo informacji o katamaranach znajdziesz na stronie www.punt.pl/katamaran-postaw-na-komfort-i-przestrzen/.

Podsumowując, wraz z nadchodzącą wiosną czas zadbać o to, by wakacyjny wypoczynek był naprawdę udany. Na szczęście, w dzisiejszych czasach nie musi to być trudne. Czarter jachtu dawno przestał już być jedynie rozrywką dla bogatych – obecnie na ten sposób spędzania wolnego czasu może pozwolić sobie praktycznie każdy z nas. Warto to wykorzystać.

Podziel się.