Pakowanie to sztuka, którą do perfekcji opanowali tylko nieliczni. Bywa, że nawet wytrawni podróżnicy mają z tym problem. Spakowany do granic możliwości bagaż ledwo mieści pamiątki z podroży, którym nie potrafimy się oprzeć. Zdradzamy jak się spakować, aby uniknąć „bagażowej bolączki”.

1. Ubrania – po żołniersku

Zamiast składać ubrania w kostkę – zroluj je. W ten sposób zajmą one mało miejsca i łatwiej wpasują się w czeluści walizki. Dodatkowy plus: ubrania złożone w rulon nie gniotą się – przy rozpakowywaniu walizki wystarczy je rozwinąć i rozwiesić.

2. Trójpodział władzy w Twojej walizce

Pakując się, stosuj „zasadę 3-ch”, 3 pary spodni, 3 podkoszulki, 3 długie rękawy…itd. To zasada każdego podróżnika: 1 para spodni schnie na sznurku, 1 masz na sobie, 1 zawsze czysta w pogotowiu. Praktycznie i bezpiecznie.

Pakując się, stosuj „zasadę 3-ch”, 3 pary spodni, 3 podkoszulki, 3 długie rękawy...itd.

Pakując się, stosuj „zasadę 3-ch”, 3 pary spodni, 3 podkoszulki, 3 długie rękawy…itd.

3. Buty, w których „dobrze wychodzisz”

Wszystko zależy od tego, dokąd jedziesz. Wiadomo, że wyjazd w góry wymaga innego obuwia, niż ten nad morze lub na zwiedzanie miasta. Ogólnie – zawsze miej ze sobą wygodna parę sportowych butów i jedną parę bardziej wyjściową – trzewiki lub w przypadku pań czółenka lub szpilki, jeśli planujesz atrakcje wymagające tego typu koafiury.

4. Olejek kokosowy – wszechstronny przyjaciel podróżnika

To nie żart: olejek kokosowy to numero uno na wszelkie wyprawy. Pielęgnuje skórę, nie pozwala na przesuszenia, łagodzi wszelkie podrażnienia, dba o włosy, stopy, dłonie, nadaje się do jedzenia, do demakijażu a nawet do golenia i depilacji. Działa bakteriobójczo – jest idealny do pielęgnacji stóp skazanych na długie przebywanie w butach. Olejek kokosowy zastępuje kilka kosmetyków naraz – to prawdziwa oszczędność miejsca w walizce.

5. Maleńkie fiolki i pudełeczka

Nie pakuj do walizki całych, wielkich opakowań kosmetyków: podkład, krem pod oczy, krem do twarzy przełóż w maleńkie pudełeczka (mogą to być puste pojemniki po soczewkach), a płynne produkt przelej do mniejszych fiolek. To duża oszczędność miejsca, a co ważniejsze – w drodze powrotnej można je zostawić a na ich misce spakować jakąś pamiątkę z podróży.

Im mniej bagaży, tym podróż przebiega łatwiej i szybciej

Im mniej bagaży, tym podróż przebiega łatwiej i szybciej

Podziel się.