Pojawienie się nowego członka rodziny, potem drugiego a może trzeciego…. zazwyczaj zmienia wszystko w funkcjonowaniu młodych ludzi. Najbardziej widać to w wyborze odpowiedniego samochodu. Powiększająca się rodzina, szczególnie gdy lubi wypady za miasto i wyjazdy na letnie i zimowe wakacje potrzebuje pojemnego, ekonomicznego i wytrzymałego samochodu.

Zmieści się wszystko

To co rodzinne musi być najlepsze w każdym zakresie. Powinniśmy do bagażnika móc spakować wózek, szafę ubrań, dwa kartony zabawek i czasem nawet narty. I może jest w tym określeniu trochę przesady, ale każdy, kto pakuje samochód na rodzinne wakacje, ma wrażenie, że jest on z gumy. Wybór doskonałego auta to poszukiwanie przestrzeni – wystarczająco dużej z przodu, wygodnej z tyłu i ergonomicznej w bagażniku. Te aspekty oprócz ceny, sposobu otwierania drzwi i oczywiście bezpieczeństwo w dużej mierze odpowiadają za wybór konkretnego modelu.

Najlepszy z wielkich aut

Najbardziej rodzinne samochody to kombi, kompaktowe vany a nawet małe furgony. Wśród popularnych i wygodnych aut każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Od kilku lat bardzo popularne na polskich drogach są vany. Z założenia miały być praktyczne wygodne, choć wymiarami nie przekraczają aut kompaktowych.

Wielki bagażnik, podniesione nadwozie i duże okna to najważniejsze zalety tych samochodów, na które zwracamy uwagę od razu. W środku znajdziemy wygodne fotele z oparciami, możliwość aranżacji ustawienia kanapy z tyłu, dodatkowe siedzenia oraz kilka pożytecznych schowków to elementy, które docenimy szczególnie na dłuższych trasach. Tam zmieścimy wszystkie niezbędne akcesoria dla dzieci. Żeby się nie nudziły wielu producentów wyposaża samochody w DVD. Modeli vanów, a co za tym idzie ilość możliwości i konfiguracji jest dużo. Warto znaleźć coś dla siebie.

To co rodzinne musi być najlepsze w każdym zakresie. Powinniśmy do bagażnika móc spakować wózek, szafę ubrań, dwa kartony zabawek i czasem nawet narty. I może jest w tym określeniu trochę przesady, ale każdy, kto pakuje samochód na rodzinne wakacje, ma wrażenie, że jest on z gumy.

To co rodzinne musi być najlepsze w każdym zakresie. Powinniśmy do bagażnika móc spakować wózek, szafę ubrań, dwa kartony zabawek i czasem nawet narty. I może jest w tym określeniu trochę przesady, ale każdy, kto pakuje samochód na rodzinne wakacje, ma wrażenie, że jest on z gumy.

Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerom zapewniają wysokiej klasy systemy airbagów i blokad. Warto przy ubezpieczaniu samochodu na przykład w home insurance pomyśleć o pakietach, które zabezpieczą rodzinę w razie jakiegoś nieprzewidzianego zdarzenia. Rozbudowane oferty gwarantują pełną opiekę, podstawienie samochodu zastępczego, odpowiednie odszkodowania. Te argumenty są szczególnie istotne, jeśli wyjeżdżamy rodzinnie.

Wybierając rodzinne auto, pomyślmy o komforcie wszystkich jego użytkowników oraz o bezpieczeństwie – nie tylko tym drogowym. Zabezpieczenie auta i rodziny przed różnymi zdarzeniami to wielka odpowiedzialność.

Podziel się.