Zakopane stanowi jedno z chętniej odwiedzanych miast Polski. Niektórzy przyjeżdżają do niego nawet kilka razy w roku. Co takiego kryje w sobie ta górska miejscowość, że tak chętnie tam wracamy i to nie tylko zimą? Gdzie najlepiej się zatrzymać, aby w pełni poznać magię tego miejsca i dać mu się uwieść?

5 powodów, dla których tak chętnie wracamy do Zakopanego

1. „Ojczyzna” filmowego Janosika

To jeden z wielu powodów, dla których lubimy odwiedzać Zakopane i do niego powracać. Na jego obszarze kręcono – dzisiaj już uważany za kultowy – serial „Janosik”. To filmowa opowieść o losach legendarnego zbójnika Janosika i jego bandy. Wyreżyserował go Jerzy Passendorfer. Główną rolę odrywał nieżyjący już, ale cieszący się nieustającą sympatią Marek Perepeczko. Lubimy wracać do Zakopanego, bo chcemy na nowo poczuć dreszczyk emocji, jaki pojawia się zawsze, gdy mamy możliwość odwiedzenia jakiejś „filmowej” miejscowości. To także nie lada gratka dla małych chłopców, którzy uwielbiają opowieści o zbójnikach. Oni również chętnie będą wracali w strony

2. Bliskość gór

Zakopane to miejscowość u podnóży Tatr. Te niezwykle malownicze góry oferują szereg zróżnicowanych tras i szlaków. Zakopane stanowi natomiast doskonałą bazę wypadową. W czasie marszów nie sposób nie poczuć wyjątkowej atmosfery gór: ich majestatu i piękna. Kto chociaż raz w niej zasmakuje, nie będzie umiał wyobrazić sobie innej równie skutecznej formy: odpoczynku, relaksu i odskoczni od codzienności.

Magia Zakopanego

3. Pyszna kuchnia

Regionalne specjały to kolejny powód, dla którego tak chętnie wracamy do Zakopanego. Nie sposób w nich nie zasmakować. Swoje ulubione przysmaki znajdą tu nawet najmłodsi. Warto przy tym podkreślić, że niezwykłą magię i moc przyciągania posiadają również lokalne karczmy i niesamowita atmosfera w nich panująca.

4. Bogata lista atrakcji turystycznych

Do Zakopanego wracamy także, aby poczuć emocje, jakie budzą w nas liczne czekające tam atrakcje. Zimą można pojeździć na nartach czy wziąć udział w zwariowanych kuligach, których zwieńczeniem nierzadko stanowią: ognisko z kiełbaskami, grzanym winem, góralskimi tańcami i barwnymi opowieściami. Latem z kolei wielu emocji dostarczają:

  • przejażdżka kolejką górską;
  • imprezy regionalne jak np. Majówka Tatrzańska czy Dni Zakopanego.

Chętnych, aby poczuć je na nowo – nie brakuje.

Magia Zakopanego

5. Specyficzny klimat

Z jakiego jeszcze powodu tak chętnie powracamy do tej miejscowości? Przyczynę stanowi niezwykły klimat tej miejscowości. Składa się na niego ogromna życzliwość miejscowych. Górale to wyjątkowo otwarta społeczność o bogatej historii i kulturze. Jeśli raz wsłuchamy się w ich opowieści, chętnie będziemy do nich powracali. Moc przyciągania stanowi również inny element klimatu Zakopanego. Są to zjawiska i warunki atmosferyczne, które w tej górskiej miejscowości potrafią zaskakiwać dynamiką, ale i malowniczością.

Gdzie najlepiej zatrzymać się w Zakopanem?

Miejscowość ta posiada bogatą ofertę noclegów. Jest więc w czym wybierać. Jednak, aby znaleźć obiekt idealnie dopasowany do naszych potrzeb, powinniśmy sprawdzić bazę noclegową apartamentyluxzakopane.pl. Ofertę serwisu stanowi ponad 80 sprawdzonych i doskonale prosperujących domów wypoczynkowych o różnym standardzie. Istnieją jednak pewne wspólne im wszystkim cechy.

Atrakcyjna lokalizacja

Każdy apartament na wynajem znajduje się w centrum Zakopanego. Dzięki temu goście mają zapewniony swobodny dostęp do najlepszych atrakcji. Nie muszą też obawiać się o transport. Atrakcyjna lokalizacja oznacza również świetną i bezproblemową komunikację z resztą miasta, jak i jego okolicami.

Pełne umeblowanie

Obiekty zostały wyposażone w niezbędny sprzęt, który ma za zadanie ułatwić pobyt przyjezdnym. Ponadto znajdują się w nich funkcjonalne meble zapewniające jednocześnie wygodę i gwarantujące komfortowy wypoczynek.

Magia Zakopanego

Wyjątkowa stylistyka wnętrz

Zakopane to nie tylko nowoczesne apartamenty. To także obiekty utrzymane w oryginalnej góralskiej stylistyce. W nich najpełniej można poczuć magię tego miasta i wczuć się w jego niezwykłą atmosferę.

Liczne udogodnienia

Oferta serwisu objęła także luksusowe apartamenty z basenem, sauną czy kominkiem oraz lokalną kuchnią. Zakopane dzięki temu zapada w pamięć nawet najbardziej wymagającym gościom, którzy chętnie będą do niego powracali.

Reasumując – lista powodów, które potwierdzają atrakcyjność Zakopanego zawiera w rzeczywistości o wiele więcej punktów, niż tych pięć przytoczonych przez nas. Świadczy to jednocześnie o niezwykłości tej zimowej stolicy Polski. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji się o tym przekonać osobiście, to koniecznie zarezerwujcie sobie nocleg na Apartamenty Zakopane jak najszybciej. Dzięki temu nie tylko odpoczniecie w wyjątkowo komfortowych warunkach. Odkryjecie także magię tej miejscowości i będziecie tu wracać, kiedy tylko nadarzy się ku temu okazja.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.