Trzymasz oszczędności na koncie oszczędnościowym? Czy nie wolisz na nich zarabiać? Konta oszczędnościowe może chronią przed wydawaniem pieniędzy, ale nie mają żadnych dodatkowych zalet. Tymczasem są sposoby, aby na swoich zaskórnikach zarobić niemałe pieniądze. Przeczytaj jakie!

Jak zacząć inwestować?

Inwestowanie i unikanie strat nie jest łatwą sztuką. Jeżeli dopiero zaczynasz inwestować, powinieneś być ostrożny. Absolutnie nie korzystaj naraz ze wszystkich swoich oszczędności. Poczekaj aż mniejsze kwoty będą przynosić zyski i wtedy je reinwestuj.

Jako nowicjusz nie masz pewności, czy dana inwestycja przyniesie zwrot. Zresztą również doświadczeni inwestorzy nie posiadają takiej wiedzy. Dlatego to bardzo ważne, abyś zawsze zostawiał sobie poduszkę finansową.

Przemyśl, jakie zyski chciałbyś osiągnąć i w jakim czasie. Następnie stwórz plan, który pozwoli ci uzyskać je przy najmniejszym ryzyku utraty początkowych oszczędności. Rozważ połączenie kilku metod inwestowania jednocześnie. Jeśli chcesz mieć pewne i szybkie zyski, warto pomyśleć o skorzystaniu z usług profesjonalnych brokerów.

Jak zainwestować swoje pieniądze?

Najbardziej opłacalne inwestycje

Internet jest pełen porad i sposobów, które mają pomóc ci pomnożyć twoje pieniądze. Niestety, nie wszystkie dają takie same efekty. Przejrzyj listę poniżej, aby zdecydować, które metody będą najbliższe twoim oczekiwaniom.

Zainwestuj w swój rozwój

Wiele osób w dzisiejszych czasach ma tendencję do zdobywania pieniędzy za wszelką cenę. Wolą zrobić więcej nadgodzin niż zadbać o swoje zdrowie. Kiedy w końcu osiągają swój cel, są często zbyt chorzy, aby się nim cieszyć.

Tymczasem popularną radą wśród najbogatszych ludzi świata jest stawianie własnego rozwoju i zdrowia na pierwszym miejscu. Inwestycja w opiekę medyczną i regularne wykonywanie koniecznych badań, pozwoli ci mieć siły na dłuższe budowanie kapitału.

Z kolei nauka nowych rzeczy sprawi, że twoje możliwości będą coraz szersze. Jeżeli nie wiesz, w jakim kierunku chciałbyś się rozwijać, wybierz naukę języka. Tego typu umiejętność zawsze otwiera nowe drogi. W dodatku wiedza jest czymś, czego nigdy nie stracisz.

Dobra luksusowe

Produkty luksusowych marek czy kamienie szlachetne nigdy nie tracą na wartości. Co więcej, zazwyczaj na niej zyskują wraz z wiekiem. Jednak przed dokonaniem tego typu inwestycji, musisz zrobić dokładny research. Jak wiadomo, tego typu dobra często są podrabiane. Dobrze, abyś umiał rozpoznawać oryginały zanim zdecydujesz się na zakup. Zwłaszcza, że często jest to inwestycja kilku lub kilkunastu tysięcy.

Kryptowaluty

Coraz chętniej wybieranym sposobem na pomnożenie oszczędności są kryptowaluty. Mimo, że związane jest z nimi wiele kontrowersji, ich popularność nieprzerwanie rośnie. Rynek kryptowalutowy jest bardzo zmienny, co czyni go wysoce ryzykownym. Daje jednak również obietnice dużych zysków.

Jeżeli dotąd nie miałeś styczności z giełdą kryptograficzną, możesz skorzystać z pomocy automatycznego asystenta inwestycyjnego. Jest to oprogramowanie, które funkcjonuje dzięki zaawansowanym algorytmom. Twoją jedyną rolą pozostaje wpłacenie środków i ustawienie parametrów ryzyka. Skuteczność robotów takich jak Bitcoin Revolution wynosi aż 90%.

Jak zainwestować swoje pieniądze?

Nieruchomości

Powszechnie wiadomo, że inwestycja w nieruchomości prawie zawsze przynosi zyski. Ceny mieszkań i lokali użytkowych nieprzerwanie rosną. Nie zapowiada się, aby w przeciągu najbliższych lat coś miało się zmienić w tej kwestii.

Ich wadą jest konieczność zainwestowania na początku dużej sumy pieniędzy. Nie każdy może sobie na to pozwolić. Jednak jeżeli masz takie oszczędności, nieruchomości będą najlepszym wyborem wśród potencjalnych inwestycji.

Fundusze Inwestycyjne

Fundusze inwestycyjne przynoszą większe zyski niż lokaty bankowe, a przy tym są prawie tak samo bezpieczne. Kiedy wpłacasz pieniądze do funduszu jest to podobne do gry na giełdzie, tyle że robią to za ciebie specjaliści. Istnieją portale, które akceptują kapitał początkowy w wysokości od 100zł.

Kontrola swoich wydatków

Zapisywanie wszystkich swoich wydatków może wydawać się niepotrzebne. Kiedy spróbujesz, przekonasz się, jak wiele pieniędzy ucieka ci na drobne zakupy czy niepotrzebne opłaty. Warto przeanalizować, czy w portfelu nie zalegają nieużywane karty płatnicze lub nie płacisz w telefonie za usługi, z których nie korzystasz.

Pomocne w kontrolowaniu swoich wydatków są aplikacje, które możesz połączyć ze swoim kontem bankowym. Wprowadzenie do nich aktualnych wydatków zajmuje chwilę. Wysyłają również przypomnienia, aby ci o tym przypomnieć. Wbrew pozorom możesz zaoszczędzić dzięki nim całkiem dużo.

Jak zainwestować swoje pieniądze?

Pożyczki społecznościowe

Jeśli posiadasz zapasowe oszczędności, możesz użyć ich jako pożyczki społecznościowej. Istnieją portale, które łączą pożyczkobiorców właśnie z takimi osobami. Oprocentowanie kredytu pozwoli ci zarobić na pożyczonych pieniądzach. Musisz jednak liczyć się z tym, że zdarzają się niewypłacalni pożyczkobiorcy. Będziesz wtedy zmuszony prawdopodobnie wytoczyć proces windykacyjny, aby odzyskać swoje środki.

Przedmioty antyczne

Inwestowanie w antyki jest raczej niszową formą zarobku. Głównie dlatego, że potrzebna jest do niego specjalistyczna wiedza i umiejętność wyszukiwania dobrych okazji. Należy również zawczasu przemyśleć, czy łatwo znajdziesz ewentualnych kupców.

Jeżeli chcesz rozpocząć inwestowanie w antyczne przedmioty, najlepiej poszukaj kogoś, kto ma doświadczenie w tym temacie i zechce cię poprowadzić. Na pewno przyda się zdobycie wiedzy z zakresu m.in. historii sztuki.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera