Specjaliści twierdzą, że Bitcoin wciąż ma przed sobą obiecujące perspektywy. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, czy handel kryptowalutą jest wciąż opłacalny w perspektywie długoterminowej. W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w najpopularniejszą walutę cyfrową w 2021 roku.

W ostatnich czasach coraz chętniej poszukujemy sposobu na ochronę kapitału. Kryptowaluty to ciekawa alternatywa dla nieopłacalnych stóp procentowych oraz lokat. Wartość rynku walut cyfrowych z roku na rok rośnie, proporcjonalnie do liczby nowych użytkowników Bitcoina.

Specjaliści twierdzą, że Bitcoin wciąż ma przed sobą obiecujące perspektywy. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi, czy handel kryptowalutą jest wciąż opłacalny w perspektywie długoterminowej. W tym artykule dowiesz się, jak inwestować w najpopularniejszą walutę cyfrową w 2021 roku. Podpowiemy Ci jak zminimalizować ryzyko, dopracować strategię i zwiększyć szanse na zyski.

Popularnym tematem są roboty tradingowe usprawniające handel. Tutaj dowiesz się więcej na temat Bitcoin Trader.

Jak inwestować w Bitcoin w 2021 roku?

Jeśli w najbliższym czasie planujesz inwestycje w Bitcoina, trzymaj się następujących zasad:

Zdobądź wiedzę na temat kryptowaluty

Poznaj historię kryptowalut i dowiedz się jak najwięcej na temat Bitcoina. Dzięki temu wyeliminujesz większość problemów w czasie inwestycji.

Śledź giełdę kryptowalut na bieżąco. Najlepiej rozpocznij obserwacje i analizy jeszcze przed pierwszymi transakcjami. Szybko zauważysz pewne schematy, które pomogą Ci w podjęciu korzystnych decyzji inwestycyjnych w przyszłości.

Wyznacz kwotę, którą możesz przeznaczyć na inwestycje i trzymaj się tych założeń. Przed rozpoczęciem działań zadbaj o stabilną sytuację finansową. Utrata kapitału nie powinna narazić Cię na problemy finansowe. Zachęcamy do powolnego wchodzenia na rynek, aby na bieżąco wyciągać wnioski i czuć się coraz pewniej na giełdzie.

Bitcoin

Poznaj różne metody inwestowania w Bitcoin

Jesteś początkującym traderem? Upewnij się, że znasz podstawowe sposoby inwestowania w Bitcoin.

Najprostsza z nich to zakup kryptowaluty w momencie spodziewanego wzrostu jej wartości, a następnie sprzedaż monet z jak największym zyskiem. Inwestycja może być krótko- lub długoterminowa. Handel za pomocą kontraktów CFD oraz opcji binarnych wiąże się z większym ryzykiem.

Załóż własny portfel kryptowalut

Jeśli zdobyłeś już podstawową wiedzę na temat inwestycji, możesz założyć własny portfel kryptowalut. Rozwiązanie powinno być bezpieczne i pozwalać na nieograniczone zarządzanie własnymi aktywami. Pamiętaj, że portfele dzielą się na opcję online (przeglądarkowe, mobilne, desktopowe) oraz offline (papierowe oraz USB).

Wybierz giełdę kryptowalut lub kantor

Polecamy sprawdzone giełdy kryptowalut, które gwarantują pełne bezpieczeństwo transakcji. Dobrym pomysłem jest wybór giełdy, która oferuje obsługę klienta w języku polskim. Dzięki temu łatwo otrzymasz potrzebne wsparcie.

Znalazłeś odpowiednią giełdę? Pora na założenie konta! Wypełnij formularz rejestracyjny i przejdź przez weryfikację. Zaraz po potwierdzeniu tożsamości powinieneś uzyskać dostęp do swojego konta. Od tej pory możesz kupować, sprzedawać lub wymieniać kryptowaluty.

Oprócz giełdy, możesz kupić kryptowaluty również w kantorze. Bitomaty znajdują się już w większych miastach w Polsce. Urządzenie umożliwia zarówno zakup, jak i sprzedaż kryptowalut. Możesz wykonać te czynności szybko i zupełnie anonimowo.

Zadbaj o bezpieczeństwo

Niestety w przypadku Bitcoina, wirtualne ataki hakerów nie należą do rzadkości. Oprócz tego Bitcoin jest zagrożony poprzez możliwość ingerencji państw i polityki. W drugim przypadku nie ma zbyt wiele opcji zabezpieczeń. Na szczęście Bitcoin jest coraz częściej akceptowany w wielu miejscach na świecie.

Rząd Japonii oficjalnie zalegalizował kryptowalutę jako środek płatniczy. Bitcoin przyciąga coraz więcej klientów instytucjonalnych. Wraz z upływem czasu kryptowaluta coraz częściej staje się pełnoprawnym uczestnikiem rynków finansowych. Każdy inwestor powinien jednak na bieżąco śledzić zmiany prawne, wydarzenia gospodarcze i polityczne.

Pamiętaj dywersyfikacji portfela

W 2021 roku warto zainwestować również w mniej popularne kryptowaluty. Handel wyłącznie Bitcoinem jest ryzykowny. Najskuteczniejsi traderzy dbają o dywersyfikację portfela.

Patrz na swoje inwestycje długoterminowo

Entuzjaści kryptowalut twierdzą, że Bitcoin będzie trzymał wartość.

Warto przemyśleć tą opcję, szczególnie w czasach, gdy przechowywanie pieniędzy w tradycyjnych walutach wiąże się z dużym ryzykiem.

Bitcoin

Jakich błędów unikać?

Przedstawiamy Ci cztery popularne błędy, których warto unikać, aby zarobić na Bitcoinie:

Przesadna pewność siebie

Inwestorzy, którzy zdobyli wiedzę na temat kryptowalut oraz opracowali strategię, często wchodzą na rynek z dużą pewnością siebie. Pierwsze zyski, mogą dodatkowo zachęcić do podejmowania zbyt dużego ryzyka.

Uleganie emocjom

Rynek kryptowalut jest bardzo niestabilny. Zachowanie zimnej krwi to duże wyzwanie, szczególnie dla początkujących traderów. Jeśli jednak nie nauczysz się odcinać od emocji, szybko popełnisz błędy.

Overtrading

Pierwsze zyski zachęcają do zawierania coraz większej ilości transakcji. W przypadku poniesienia strat traderzy również próbują jak najszybciej się odegrać. W większości przypadków takie działania nie przynoszą zadowalających rezultatów.

Brak cierpliwości

Początkujący traderzy szybko chcą zobaczyć pierwsze zyski. Spadek wartości aktywów powoduje u tradera chęć sprzedaży swoich monet. Często to pochopne działanie, które naraża inwestora na niepotrzebne straty.

Podziel się.

O autorze