Najlepsze foteliki samochodowe to te o małym zakresie wagowym. Tworzy się je bowiem z myślą o dzieciach na danym etapie rozwoju, co oznacza, że idealnie można je dopasować do zmieniającej się sylwetki młodego pasażera. To właśnie dlatego warto wybierać najpierw nosidełka, czyli foteliki 0-13 kg, a dopiero następnie fotelik 9-18 kg, przeznaczony dla dzieci od 9. miesiąca życia do około 4. roku życia.

Foteliki 9-18 kg Cybex – zaraz po nosidełku

Obecnie w ofercie marki Cybex nie ma fotelików wyłącznie z grupy I, czyli z przedziału wagowego 9-18 kg. Znajdują się w niej natomiast foteliki Cybex Sirona 0-18 kg. Mimo, że zostały przystosowane do najmłodszych dzieci, dobrze jest je stosować jednak jako drugi fotelik, czyli po nosidełku, gdyż będzie lepiej dopasowane do ciała noworodka, a także pozwoli na komfortowe i szybkie przemieszczanie się z nim bez konieczności wcześniejszego wypinania dziecka z siedziska.

Foteliki Cybex Sirona 9-18 kg

Foteliki Cybex 9-18 kg dzielą się na trzy linie, mianowicie Sirona S i-Size, Sirona Z i-Size oraz Sirona M2 i-Size. Są to produkty wysokiej jakości, które zostały wyposażone w bazę ISOFIX z nogą stabilizującą. Dla zapewnienia dziecku wyższego poziomu bezpieczeństwa, można je montować tyłem do kierunku jazdy.

Fotelik Cybex 9-18 kg

Model Sirona Z i-Size to luksusowy fotelik samochodowy z kolekcji Platinum Line dostępny z obrotową bazą. Umożliwia łatwe umieszczanie dziecka w fotelik i wypinanie go po podróży, gdyż można go odwrócić w kierunku drzwi. W razie potrzeby w dowolnej chwili daje się również zmienić kierunek jazdy dziecka. W niezależnych testach ADAC fotelik Sirona Z i-Size uzyskał 4 gwiazdki w kategorii bezpieczeństwo, co oznacza, że zapewnia wysoki poziom ochrony w razie ewentualnej kolizji. W tej linii dostępny jest model z odczepianą bazą Z i-Size, która ułatwia szybkie montowanie fotelika oraz ze zintegrowaną bazą Zi i-Size.

Kolejny model, czyli Sirona S i-Size, to również fotelik obrotowy, który – podobnie jak poprzednik – otrzymał 4 gwiazdki w niezależnym w teście ADAC. Został wyposażony w zintegrowaną bazę ISOFIX.

Czy warto wybrać fotelik Cybex Sirona?

Każdy foteliki Cybex Sirona to nowoczesny model, który zapewnia wygodę użytkowania nie tylko dziecku, lecz także rodzicom. Ponadto zdecydowanie zwiększają bezpieczeństwo pasażera w czasie podróży, za co odpowiada szereg systemów bezpieczeństwa.

Fotelik Cybex 9-18 kg

Wszystkie modele z serii Sirona, za wyjątkiem fotelika M2 i-Size, posiadają obrotowe bazy. Rodzice pokochali je za wysoki poziom ochrony, który zapewniają w razie ewentualnej kolizji, a także za możliwość odwracania ich w dowolnym momencie, co ułatwia dostęp do dziecka. Ponadto, niezależnie od kierunku jazdy, siedzisko fotelików samochodowych z serii Sirona posiada funkcje odchylenia do spania. Zapewniając odpowiedni kąt, minimalizują prawdopodobieństwo wystąpienia dyskomfortu wywołanego bezwładnym opadaniem głowy podczas snu.

Foteliki samochodowe Cybex z serii Sirona są wyjątkowo dobrze przystosowane do wymagań rosnącego dziecka i potrzeb rodziców. Mimo to nie należy rezygnować z nosidełka jako pierwszego fotelika, które najlepiej zadba o wątłe ciało dziecko w jego pierwszych miesiącach życia.

Podziel się.