Islandia z swoim swoim surowym i zimnym klimatem jest niesamowitym miejscem, uwielbianym przez fotografów i filmowców. Henry Jun Wah Lee z Evosia Studios postanowił pokazać piękno tej wyspy na niesamowitym filmie poklatkowym.

Prace nad filmem trwały 2 lata. Wszystkie ujęcia to tak naprawdę obrobione zdjęcia w formacie RAW. Aby wykonać tak niesamowite ujęcia wykorzystano dron DJI Inspire 1. Do obróbki wykorzystano programy LRTimelapse, Adobe Lightroom i Adobe After Effect a do montażu końcowego wykorzystano Adobe Premiere Pro. Wszystko po to, aby uzyskać niesamowity film w rozdzielczości 4K i 60 FPS.

Islandia jest często odwiedzana przez fotografów i filmowców, zarówno pasjonatów jak i profesjonalistów. To właśnie na tej wyspie kręcono niektóre zdjęcia do takich filmów jak Gra o Tron, Batman Początek, Thor Mroczny Świat, Prometeusz czy też Niepamięć.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.