Wybierając się do kraju, w którym panuje inna kultura i obyczaje, a także odmienny klimat warto jeszcze przed wyjazdem odpowiednio się przygotować zarówno od strony merytorycznej, jak i praktycznej. Uniknie się dzięki temu różnego rodzaju nieprzyjemności, które czasem mogą zniszczyć całą podróż.

Uszanowanie lokalnej kultury

Egipt w zdecydowanej większości jest krajem muzułmańskim, wobec czego należy zadbać o odpowiedni strój, który powinien być skromny. Dotyczy to w głównej mierze płci żeńskiej. Kobiety powinny bowiem mieć zakryte ramiona oraz dekolt, a w przypadku sukienek czy spódnic pamiętać należy o tym, by zakrywały one kolana.

Wakacje w Egipcie

Dawanie bakszyszu czyli napiwku niemal w każdym miejscu ma w krainie faraonów podłoże tradycyjne. Nie daje się go jedynie wtedy, gdy nie jest się zadowolonym z wykonanej usługi. Wybierając się do Egiptu winno się wiedzieć również o tym, że fotografowanie jednostek wojskowych oraz Kanału Sueskiego jest zabronione. Surowo karane jest posiadanie jakichkolwiek narkotyków, a niedostosowanie się do tej zasady może skutkować karą pozbawienia wolności bądź deportacją.

“Przezorny zawsze ubezpieczony”

Wybierając się w podróż indywidualnie należy samemu zadbać o ewentualne wykupienie ubezpieczenia. Decydując się jednak na biuro podróży często nie trzeba się martwić o tę kwestię, bo jest ono wliczane w cenę. Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia jest zapewnione i obejmuje turystów przez 24 godziny na dobę podczas całego pobytu za granicą. Nie ma konieczności wykupywania dodatkowej polisy na czas wycieczek fakultatywnych, chyba że planuje się na przykład uprawianie ekstremalnych sportów, które nie są objęte standardowym ubezpieczeniem.

Wakacje w Egipcie

Ochrona przed “zemstą Faraona” i chorobami tropikalnymi

Przed podróżą do Egiptu powinno się odwiedzić lekarza i zaszczepić przeciwko tropikalnym chorobom. Ponadto jeśli chce się uniknąć spędzenia dużych ilości czasu w hotelowej toalecie, najlepiej zabezpieczyć się również przed tak zwaną “zemstą Faraona”, zaopatrując się w aptece w leki zwalczające dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Możliwość wystąpienia zatruć pokarmowych u Europejczyków zdecydowanie wzrasta podczas pobytu w Egipcie ze względu na inną florę bakteryjną.

Wakacje w Egipcie

Wakacje w Egipcie

Co ze sobą zabrać do Egiptu?

Wakacje w Egipcie wiążą się przede wszystkim z bardzo wysokimi temperaturami w dzień i chłodniejszymi wieczorami. Najlepiej więc zabrać ze sobą takie ubrania, które skutecznie chronią przed słońcem i są uszyte z oddychających tkanin, a także nieco cieplejsze opcje na wieczór. Konieczna będzie też czapka z daszkiem lub kapelusz z dużym rondem oraz okulary przeciwsłoneczne. Przydadzą się również buty z grubą podeszwą, które ochronią stopy przed poparzeniami od rozgrzanego piasku. Obowiązkowo należy zabrać ze sobą krem z filtrem przeciwsłonecznym oraz środki przeciwbólowe i plastry na ewentualne skaleczenia czy otarcia.

Podróżując ze znanymi biurami podróży przeważnie można mieć pewność, że pobyt w Egipcie odbędzie się w 100% bezpiecznie. Z kurortów w Hurghada, Marsa Alam, Sharm el Sheik i Taba organizowane są wycieczki fakultatywne tylko tam, gdzie biuro podróży ma pewność, że zapewni uczestnikom spokojny pobyt bez ryzyka.

Artykuł przygotowała firma FM Tours&Travel organizująca wycieczki fakultatywne w Egipcie.

Podziel się.

O autorze

Artykuł Partnera