Nie da się ukryć, że Chorwacja to jeden z najpopularniejszych wśród Polaków kraj na wakacyjne wojaże. Każdego roku na wakacje wybiera się tutaj ponad pół miliona osób z Polski.

Dlaczego Chorwacja?

Zapierające dech w piersiach krajobrazy, słoneczne lato, ciekawa historia i architektura, wyśmienite wino i owoce morza – to jedynie kilka powodów, dla których Chorwacja stała się tak popularna w ciągu ostatnich kilku lat. Nadzwyczajne wybrzeża Chorwacji od dawna wabią zamożnych żeglarzy na swoje brzegi, na szczęście dla podróżujących z mniejszym budżetem, kilkudziesięciu operatorów oferuje niedrogie czartery łódek bez załogi.

Dubrownik, bajeczny Split, Zadar czy rajskie wyspy – Korcula, Hvar – są niewątpliwie warte uwagi, wybierających się do tego kraju turystów. Jedyne 800 km dzieli Polskę od słońca, pachnących restauracji i relaksu, jednakowo dla rodzin, singli pragnących rozrywki, amatorów sportów wodnych czy beztroskiego wypoczynku na plaży.

Dubrownik (fot. pixabay.com)

Dubrownik (fot. pixabay.com)

 Chorwacja jak dojechać i znaleźć nocleg?

Możliwości dojazdu jest kilka. Podróż autem na własną rękę, autokarem ze zorganizowaną wycieczką lub samolotem. Ostatnia opcja jest najszybszą i nieraz najtańsza, natomiast podróż własnym środkiem transportu pozwala nam na zwiedzanie miejscowości mijanych po drodze oraz podziwianie krajobrazów w trakcie. Jeśli chodzi o nocleg, możemy wybierać spośród hoteli, hosteli (sprawdź: kod rabatowy Groupon), kwater prywatnych, Airbnb, couchsurfingu.

Jeśli lubimy mieć przestrzeń tylko dla siebie, idealnie sprawdzi się mieszkanie lub własny apartament. Przewagą tego rozwiązania jest również możliwość samodzielnego przygotowania potraw. Możemy iść do supermarketu lub lokalnego targu i wybrać rzeczy, które jedzą tubylcy w bardzo dobrej cenie. Będąc w Chorwacji musimy koniecznie spróbować chorwackich regionalnych smakołyków jak: burek, dorada z grilla, makrela, owczy ser czy owoce morza. Z kolei Hotele oferują całodobowe wsparcie i możliwość wykupienia wycieczek. Wybór zależy od stylu, w jakim lubimy podróżować.

Podziel się.