W latach 20. i 30. firma Anheuser-Busch Brewing Company oprócz produkcji piwa, stworzyła kilka nietypowych… samochodów. Wśród nich najciekawszymi były “lądowe krążowniki” o nazwie Budmobile. Powstało około 8 egzemplarzy tych nietypowych samochodów z karoserią w kształcie łodzi.

Samochody powstawały na różnych podwoziach, a łączył je niecodzienny kształt karoserii, przypominający kadłub łodzi. Wszystkie pojazdy służyły do promowania produktów firmy w czasach prohibicji. Do dnia dzisiejszego przetrwał jeden egzemplarz, noszący nazwę Budweiser 2. Ten konkretny samochodów powstał na podwoziu Cadillaca V-12 z 1930 roku.

Bez wątpienia samochody te robiły wrażenie swoim oryginalnym wyglądem i rozmiarami. Powstało 8 samochodów w 4 różnych wersjach – Bevo Boat, The Budweiser, Budweiser II i Budweiser III. Wszystkie były luksusowo wykończone.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.