W historii wojen i konfliktów powstało wiele rodzajów uzbrojenia, a niektóre z nich znacząco wpłynęły na bieg historii. Książka 50 typów broni, które zmieniły bieg historii autorstwa Joela Levy wydana przez wydawnictwo Almapress opisuje 50 typów broni, które szczególnie wpłynęły na bieg historii.

Opis książki

Dziejom ludzkiej cywilizacji towarzyszą i wpływają na jej kształt konflikty. Podczas najważniejszych z nich często pojawiały się nowe rodzaje broni, od pierwszego prehistorycznego toporka po granat ręczny, od średniowiecznych machin oblężniczych po roboty, które wkrótce zaczną być wykorzystywane w walce. Niektóre z tych rodzajów broni odegrały rolę decydującą, jak bomba atomowa “Little Boy” zrzucona na Hiroszimę. Inne stały się bronią kultową, jak karabinek automatyczny AK – niegdyś symbol komunizmu, a obecnie terroryzmu i najbardziej rozpowszechniony karabin świata.

Książka 50 typów broni, które zmieniły bieg historii opowiada o historii ostatnich 3500 lat, kształtowanej przez stosowaną w walce broń. Bogato ilustrowana, zawierająca specyfikacje techniczne, pokazuje, jaką rolę odgrywa broń w działaniach zbrojnych. To więcej niż kompendium wiedzy o broni, to opowieść o broni, która zmieniała i zmienia oblicze świata.

  • Format: 17 x 23 cm
  • Stron: 224
  • Wydanie: 1
  • Oprawa: twarda
  • Data wydania: 2016
  • Przekład: Jerzy Jarosław Malinowski
  • ISBN: 978-83-7020-629-1
50 typów broni, które zmieniły bieg historii

50 typów broni, które zmieniły bieg historii

Podziel się.

O autorze

SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata powstał w 2014 roku. Na stronie znajdziecie liczne artykuły, ciekawostki, recenzje, wywiady, oraz wiele więcej. Piszemy o rzeczach znanych i nieznanych, o tym co było pierwsze, największe, najlepsze, albo też ostatnie, najmniejsze i najgorsze. Wszystko to podane w ciekawej i zwięzłej formie. SmartAge.pl jest zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczony symbolem ISSN 2391-7342