Wybór pościeli często jest niełatwym zadaniem. Chodząc po sklepach dotykamy wszelkiego rodzaju tkanin, zastanawiając się, która będzie tą najbardziej odpowiednią. Kupując pościel przez internet nie mamy nawet możliwości poczucia dłońmi materiału. Z tego powodu powinniśmy najpierw dowiedzieć się, co charakteryzuje każdy rodzaj pościeli.

Pościel bawełniana

To tkanina ciesząca się największą popularnością w tej dziedzinie. Jest stosunkowo tania i stąd więcej osób decyduje się na jej zakup. Bawełna to materiał, który się łatwo pierze. Będzie dla nas bardzo zdrowa, bo skutecznie przepuszcza powietrze odprowadzając wilgoć, co pozwala skórze oddychać.

Taka pościel będzie miała największy wybór wzorów i kolorów, ponieważ jest wybierana najczęściej i dla każdego.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.i-posciel.pl

Zdjęcie pochodzi ze strony www.i-posciel.pl

Pościel z kory

Pościel z kory jest prawie tym samym co pościel z bawełny. Te materiały posiadają taką samą budowę włókien, dzięki czemu mają wszystkie cechy wspólne. Z jednym wyjątkiem. Pościel z kory nie wymaga prasowania. Materiał ma charakterystyczną strukturę, która naturalnie nigdy nie jest idealnie wygładzona. Więc po wypraniu i wysuszeniu jest gotowa do użycia. Można ją złożyć, wsadzić do szafy, a następnie wyjąć i używać bez prasowania. Jest to spore ułatwienie i oszczędność czasu. Często o pościeli z kory mówi się, jako o tej uniwersalnej na każdą porę roku.

Na rynku do wyboru jest mnóstwo wzorów, kolorów i fasonów z tego materiału, stąd z pewnością znajdziemy taki, który będzie idealnie pasował do naszego wnętrza.

Pościel z kory

Pościel satynowa

O pościeli satynowej mówi się jako o tej najbardziej luksusowej, jako o “królowej sypialni”. Charakterystyczny połysk materiału kojarzy nam się z wyrafinowaniem. Mało innych tkanin może się z nią równać pod względem komfortu w trakcie snu. Satyna jest niesamowicie przyjemna w dotyku. Jednak oprócz tego posiada wszystkie cechy pościeli bawełnianej. Te dwie pościele różni jedynie ułożenie włókien, które satynie dodaje specyficznego połysku i gładkości.

Pościel satynowa

Jaki rozmiar pościeli?

140×200 jest to popularny rozmiar przeznaczony raczej do łóżek jednoosobowych. Często będzie dobrym wyborem dla dzieci.

160×200 to najpopularniejszy rozmiar, który idealnie sprawdzi się przy spaniu na mniejszych łóżkach lub na wersalkach czy kanapach. Będzie idealnym rozwiązaniem dla dorosłych cieszących się komfortem snu.

180×200 to jeden z mniej popularnych rozmiarów. Sprawdzi się dobrze jako opcja dla par.

200×220 to bardzo popularne rozwiązanie dla par. Jest to duży rozmiar pościeli, pod którym wspólnie będzie się spało wygodnie.

Podziel się.