Szukasz idealnego miejsca na urlop? Znajdziesz je nie tylko tysiące kilometrów od Polski. Atrakcje dla całej rodziny są również dostępne na wyciągnięcie ręki. Zapierające dech w piersiach górskie panoramy, rewelacyjna baza hotelowa, inspirujące muzea i zabytki, zdrowa atmosfera… Beskidy Zachodnie warto odwiedzić bez względu na porę roku.

Od Bielska-Białej, przez Żywiec, Wisłę, Ustroń, aż po Nowy Sącz i Szczawnicę. Z Babią Górą, Czantorią, Trzema Koronami i modrym… Dunajcem. Jeśli potrzebujesz więcej argumentów – oto i one!

Nie tylko góry

Od wspinania się po górskich szlakach wolisz wodny relaks? Doskonale! Wcale nie musisz (choć możesz) wybierać się do SPA w górach. Mnóstwo wodnych atrakcji czeka na Ciebie choćby nad Jeziorem Żywieckim. Położone u stóp szczytów Beskidu Żywieckiego, nieopodal malowniczego Żywca z renesansową starówką oraz Góry Żar – mekki paralotniarzy, zapewnia doskonałe warunki zarówno do letniego, ale i jesiennego wypoczynku. Możesz wynająć rowerek wodny, wsiąść na prawdziwy jacht lub… po prostu wskoczyć do orzeźwiającej wody i pływając, przyglądać się otaczającym Cię zewsząd górom.

Wodne atrakcje czekają również np. w Czorsztynie. Jeśli jeszcze nie odhaczyłeś spływu Dunajcem, najwyższa pora!

Beskidy Zachodnie

Beskidy Zachodnie

Dla miłośników wspinaczki

Ale nie tylko tych, którzy z zamkniętymi oczami dotrą stromymi skałami na tatrzańską Orlą Perć. Nawet, jeśli daleko Ci do prawdziwego górala, a najwyższe pokonywane przez Ciebie na co dzień wzniesienia to schody ruchome w metrze czy galerii handlowej, w Beskidach możesz odkryć przyjemność ze wspinaczki. Gdzie warto wdrapać się na początek? Wielkim wyzwaniem nie powinna być Czantoria Wielka czy Barania Góra oraz Przysłop. A jeśli chcesz podziwiać górskie panoramy, ale nie masz ochoty się wspinać – zawsze pozostaje możliwość skorzystania z wyciągu, np. na Czantorię (na górze możesz sobie zrobić ok. godzinny spacer na czeską stronę, by w górskim schronisku skosztować słynnych knedlicków), Szyndzielnię czy Skrzyczne.

Jest gdzie wypocząć

W Beskidy przyjechać warto na więcej niż jeden dzień. A skoro tak, i o nocleg trzeba się zatroszczyć. Nie musisz się jednak obawiać: możliwości jest tu bardzo wiele. Miłośnicy spartańskich warunków mogą rozbić namiot na jednym z pól lub skorzystać z górskich chatek oraz schronisk. Ci zaś, którym marzy się relaks z najwyższej półki mogą odwiedzić jedno ze SPA – Beskidy oferują ich całkiem sporo. Dobry przykład to choćby ustroński Hotel Olympic – nowoczesny, pełen atrakcji, ale i doskonale wpisujący się w górski klimat. Pobyt w SPA w Beskidach może być doskonałą alternatywą dla, zazwyczaj znacznie droższych, wakacji all inclusive za granicą – zwłaszcza, jeśli masz już dość upałów.

Beskidy Zachodnie

Beskidy Zachodnie

Zwiedzaj do woli

Wypoczynek w nowoczesnym SPA w górach wcale nie musi ograniczać się do relaksu nad basenem, saunowania, masaży oraz zabiegów kosmetycznych. Możesz go sobie urozmaicić nie tylko zdobywając kolejne beskidzkie szlaki, ale i zwiedzając. Co? Jeśli jesteś w Beskidzie Śląskim lub Żywieckim, koniecznie zobacz malowniczy Żywiec z rewelacyjnym muzeum tutejszego browaru, wybierz się do Bielska – Białej z zapierającą dech w piersiach starówką, w iście wiedeńskim stylu oraz interesującym muzeum sukna lub zajrzyj do Cieszyna i wybierz się również na czeską stronę. Równie wiele atrakcji czeka w Beskidzie Wyspowym czy Sądeckim. A jeśli wolisz ciszę, spokój i kameralną atmosferę – odwiedź malutkie, górskie wioski, gdzie czekają choćby przepiękne drewniane kościółki.

Beskidy Zachodnie to miejsce dla każdego, kto ceni piękno przyrody, tradycję i kulturę oraz poszukuje komfortowego wypoczynku z dala od zgiełku wielkich miast. Polecamy!

Podziel się.