Jeśli zależy Ci na tym, by trochę zaoszczędzić, odwiedź jak najwięcej sklepów stacjonarnych i internetowych, lub skorzystaj z wyszukiwarki mebli i dekoracji FAVI.pl.  Dzięki niej szybko znajdziesz odpowiednie meble i akcesoria łazienkowe w przystępnej cenie.

Meble łazienkowe powinny być odporne na podwyższony poziom wilgoci w pomieszczeniu. Zasada ta obowiązuje zwłaszcza w przypadku blatu pod umywalkę, który musi mierzyć się z bezpośrednim wpływem wody. Spośród tańszych materiałów na blat nadaje się m.in. płyta MDF oklejona laminatem. Jeśli możemy sobie pozwolić na nieco droższą opcję, wybierzmy płytę z laminatu wysokociśnieniowego, płytę szklaną albo lity marmur. Blat pod umywalką można również obłożyć kafelkami, tak jak ściany w łazience.

Przykład blatu obłożonego kafelkami

Przykład blatu obłożonego kafelkami (fot. favi.pl)

Budżet na meble możesz znacznie obniżyć wybierając otwarte półki zamiast szafek lub szafki zamiast szuflad. Czynnikiem decydującym o finalnej cenie produktu są okucia (zawiasy, szyny). Nie zawsze sprawdza się zasada, że szafki wykonane na miarę są droższe od tych produkowanych seryjnie. Co więcej właściwie zaprojektowane meble są w stanie lepiej wykorzystać niewielką przestrzeń w łazience.

Wszystkie organizery, haczyki i półeczki wybierz plastikowe – są znacznie tańsze, niż metalowe lub ceramiczne, a ich wybór jest tak szeroki, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Akcesoria i tekstylia wybierz w jednym kolorze (lub jednej gamie kolorystycznej), dzięki temu łazienka stanie się bardziej elegancka – nawet, jeśli poszczególne elementy będą z niskiej półki cenowej.

Warto poświęcić trochę czasu na wyszukiwanie okazji i pomysłowe urządzanie łazienki. Nie chcesz urządzać jej w jednym kolorze? Postaw na zabawny motyw przewodni, np. podwodny świat lub egzotyczna wyspa.

Zainspirowany? Czas urządzić Twoją łazienkę!

Podziel się.