W zaprezentowanym w czwartek zwiastunie nowego odcinka programu Naszaarmia.pl pojawiła się bardzo ciekawa informacja i zdjęcia, przedstawiające nową modyfikację czołgu PT-91 Twardy oraz BWP Anders. W krótkim klipie pojawiły się jedynie migawki i pojedyncze zdjęcia, ale wygląda na to, że na MSPO w Kielcach zobaczymy bardzo ciekawe nowości.

Poniżej znajdziecie wspomniany na początku zwiastun oraz zdjęcia przedstawiające oba nowe pojazdy. O ile BWP Anders nie wyróżnia się wyglądem, tak nowy PT-91 Twardy robi wrażenie, głównie za sprawą nowego opancerzenia oraz prawdopodobnie nowej armaty kalibru 120 mm. Póki co nie ma zbyt wielu informacji na temat obu pojazdów, ale za dwa tygodnie wszystko będzie wiadomo. Robocza nazwa pojazdu do PT-16.

AKTUALIZACJA: więcej informacji o PT-16

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.