Norwegia to piękny i niedoceniony kraj. Morten Rustad, norweski fotograf specjalizujący się w tworzeniu time-lapsów przygotował niesamowity film pt. Seasons of Norway – A Time-Lapse Adventure in 8k, przedstawiający zmieniającą się wraz z porami roku przyrodę w Norwegii.

Aby przygotować zaledwie 7-minutowy film, fotograf przez rok planował prace, kolejny rok zajęło przygotowanie zdjęć, a następnie 4 miesiące zajęła obróbka materiału. Rustad wykonał 200 000 zdjęć (około 20 TB)  i przebył około 20 000 km aby zrobić najlepsze ujęcia.

Wszystko to w rozdzielczości 8k. Co ciekawe, do przygotowania filmu wykorzystał spory zestaw sprzętu – głównym aparatem był Sony A7RII a dodatkowymi Sony A7S, Panasonic GH4 i Canon 5D Mark III. Dokładną listę sprzętu można znaleźć na jego stronie.

Efekt prac jest niesamowity. Zwłaszcza w połączeniu z bardzo fajną muzyką skomponowaną przez Jogeir Music.

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.