Zgodnie z planem do sieci trafił kolejny film Tomka Bagińskiego z serii Legendy Polskie. Tym razem jest to historia uwolnionej przez Twardowskiego Jagi. Jest to wyraźnie wstęp do kolejnych części serii i jak zwykle wykonanie jest świetne.

Dywersja Twardowskiego zaczyna przynosić pożądane zamieszanie, tym razem w postaci tajemniczej dziewczyny niestroniącej od ziół. Czy Borucie uda się obrócić jej słowiański …gniew na swoją korzyść? Jeśli nie, zawsze ma w odwodzie oddział komandosów Żelaznej Góry.

Tym razem fabuła filmu jest zapowiedzią kolejnych części. Dywersja Twardowskiego zapoczątkowała chaos w piekle. Ucieczka Jagi to tylko początek kolejnych problemów zarówno ludzi jak i Boruty i spółki. W kolejnych częściach zmierzą się pewnie z nieco mniej znanym bóstwem – Perunem.

Jaga (fot. Legendy Polskie/Allegro)
Jaga (fot. Legendy Polskie/Allegro)

Reżyseria: Tomasz Bagiński. Scenariusz: Błażej Dzikowska. Pomysł postaci Jagi: Dominik L. Marzec. Zdjęcia: Marian Prokop P.S.C. Producent: Allegro. W rolach głównych: Katarzyna Pośpiech, Tomasz Drabek, Piotr Machalica. Reżyseria castingu: Maria Skryśkiewicz – Łach. Montaż: Wojciech Jagiełło oraz Marta Wiśniewska. Scenografia: Jeremi Bronicki. Kostiumy: Katarzyna Lewińska. Charakteryzacja: Liliana Gałązka. Muzyka: Atanas Valkov. Dźwięk: Radosław Ochnio, Kuba Pietrzak

 

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.