Kolejny film z serii Legendy Polskie autorstwa Tomasza Bagińskie opowiada o Bazyliszku, legendarnym potworze, który swoim spojrzeniem zamienia ludzi w kamień. Tym razem produkcja Allegro to już prawie film i wygląda na to, że początek nowej, długiej serii.

Od morza do Tatr otwierają się wrota piekielne. Nie wiadomo kto za tym stoi, ale wiadomo kto w to wdepnął: Boguś Kołodziej i jego luźno powiązany z rzeczywistością wuj Eugeniusz. Ta dwójka twardych policjantów spojrzy w oczy prastaremu niebezpieczeństwu, a nawet zderzy się z nim za pośrednictwem Poloneza!

Allegro i Tomek Bagiński idą za ciosem i z produkcji na produkcję tworzą coraz lepsze  filmy. Operacja Bazyliszek to 4 produkcja serii Legendy Polskie,  którego akcja toczy się chyba po wydarzeniach z filmu Twardowsky 2.0.

Tym razem Boguś Kołodziej musi zmierzyć się z Bazyliszkiem. W porównaniu do wcześniejszych części widać nieco więcej efektów specjalnych, czyli tego na czym Bagiński zna się najlepiej. Ciekawe jak wypadną kolejne filmy!

Koniecznie oglądajcie do końca napisów!

Reżyseria: Tomasz Bagiński. Scenariusz: Dominik L. Marzec. Zdjęcia: Marian Prokop P.S.C. Producent: Allegro. W rolach głównych: Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko, Michalina Olszańska, Piotr Machalica. Reżyseria castingu: Maria Skryśkiewicz – Łach. Montaż: Wojciech Jagiełło oraz Marta Wiśniewska. Scenografia: Jeremi Bronicki. Kostiumy: Katarzyna Lewińska. Charakteryzacja: Liliana Gałązka. Muzyka: Atanas Valkov. Dźwięk: Radosław Ochnio, Marcin Kasiński, Kacper Habisiak

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.