Usługi świadczone za pomocą drona, czyli małego i lekkiego statku powietrznego są rzecz jasna dość rozległymi. Bardzo często dronów używają ekipy filmowe lub ludzie, którzy kręcą filmy z powietrza, a z tych filmów następnie robią reklamy, które w sieci mają kusić potencjalnych klientów, bo taka reklama jest na chwilę obecną opcją bardzo nowoczesną.

Czy ślub kręcony z użyciem drona zawsze będzie modną opcją?

Ślub nakręcony za pomocą drona, czy też wesele kręcone z jego użyciem to dla wielu ciekawa pamiątka, bo w jednej chwili dron robi zbliżenie pary młodej, a po kilku sekundach nieco się wznosi, ukazując okoliczne krajobrazy. Takie szybkie wzniesienie się to rzecz jasna nic dziwnego, bo drony są do tego zdolne, ale tu chodzi o to płynne przejście od zbliżenia na parę młodą do filmowania okolicznego krajobrazu i miejsca, w którym trwa wesele, czy też ślub.

Operator wykonuje całą serię ujęć, a po nakręceniu filmów wszystko zgrywa na dysk laptopa i na dokładkę kręci też ujęcia z użyciem lustrzanki cyfrowej, po to, by potem połączyć kawałki filmów w ten jeden wybitnie ciekawy materiał filmowy. Tego typu usługa rzecz jasna swoje kosztuje i dlatego też decydują się na coś w tym stylu jedynie nieliczni, bo to i kręcenie filmów i dość długa obróbka materiału, która nie jest prostą.

Czy warto użyć drona do inspekcji?

Inne powszechne usługi dronem często wykonywane obecnie to inspekcje wysokiego mostu podwieszanego, czy też wiszącego, które zazwyczaj są bardzo trudne. Mowa tu dokładnie o tym, że ludzie muszą wchodzić wysoko i mieć doświadczenie we wspinaniu się. Natomiast dron doleci wszędzie i co najważniejsze nakręci film w wysokiej rozdzielczości, czyli sprawdzi bardzo wiele miejsc, w których pojawia się korozja.

Usługi świadczone za pomocą drona

Mowa tu dokładnie o tym, że drony latają wykonując zaprogramowane manewry i uważnie filmują wszystkie elementy konstrukcji mostu, a człowiek, który na dokładkę musi się zajmować całym olinowaniem zabezpieczającym, może coś przeoczyć, bo wspinaczka jest męczącą i dlatego już po tych dwóch godzinach inspekcji jest bardzo zmęczonym.

Drugi problem dotyczy warunków pogodowych, czyli opcji takiej jak zbyt mocny wiatr. Te warunki to także zagrożenie dla człowieka, ale dron może ulec uszkodzeniu i jeśli tak się stanie, to kupuje się nowy, a z pracownikiem jest trudniej, jeśli chodzi o kwestie prawne.

Dron i inspekcja wysokiej wieży radiowo-telewizyjnej

Inspekcja wysokiej wieży radiowo-telewizyjnej z użyciem drona to szybka praca, choć nawet dron nie może latać zbyt długo na znacznej wysokości, ale tu główna zaleta tkwi w jego nowoczesnej kamerze, która rejestruje w znacznym tempie. W niektórych przypadkach jest to nawet ponad sto klatek na sekundę. Dlatego dron wykona tę inspekcję szybciej niż typowy inspektor ze sprzętem do wspinania się i co najważniejsze w przypadku lotu drona nie ryzykuje się ludzkiego życia.

Dlatego ta forma inspekcji niebawem stanie się normą i to zwłaszcza jeśli chodzi o konstrukcje w kiepskim stanie, bo na takowe ludzie nie powinni wchodzić, a dron tylko nad takowymi lata zbliżając się do tych kluczowych elementów konstrukcji po to, by w sensie wizualnym ocenić ich stan.

Usługi świadczone za pomocą drona

Podziel się.