Najbardziej rozpoznawalne turystycznie stolice europejskich państw cały czas szukają sposobów na promocję i zwiększenie liczby turystów. Po bardzo ciekawe i nietypowe rozwiązanie sięgnął Wiedeń, przygotowując filmy prezentujące miasto z lotu ptaka, a dokładnie orła i to w 360-stopniach.

Film nakręcono w ramach dwóch sesji, zorganizowany w październiku 2017 roku i wiosną 2018 roku. Wzięły w nich udział cztery orły (dokładnie dwa orły przednie i dwa bieliki zwyczajne) – Bruno, Fritzi, Darshan i Victor. Podczas jednej z sesji ptaki wypuszczano z pokładu balonu z umieszczoną na grzbiecie kamerą, nagrywającą obraz w zakresie 360 stopni, a podczas kolejnej z Wieży Dunajskiej (Donauturm), mającej 252 m wysokości. Po krótkim locie ptaki wracały na ziemię do swoich opiekunów, zwykle czekających z stosowną „nagrodą”.

Chociaż jakość nagrań nie jest najlepsza, zwłaszcza w porównaniu do filmów z dronów – kamery 360 nie mają najlepszej jakości obrazu, ale sam sposób wykonania filmów robi wrażenie i bez wątpienia będzie przykładem ciekawego sposobu na promocję miasta.

Poniżej znajdziecie filmik z perspektywy orłów, oraz making of, na którym widać przygotowania do lotów. Aby zmienić perspektywę podczas oglądania filmu wystarczy przesunąć obraz myszką.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.