Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej Telewizja Polska przygotowała spot promocyjno-informacyjny pokazujący historię naszych barw narodowych w kontekście wydarzeń historycznych. Jak zwykle przy tego typu okazjach, zwłaszcza w ostatnich miesiącach, spot spotkał się z mieszanym odbiorem.

W pracach nad spotem brało udział kilka grup rekonstrukcyjnych, a autorem scenariusza i reżyserem jest Ewa Świecińska. Autorem zdjęć jest Paweł Flis (autor zdjęć min. do filmów Czas honoru, Ratownicy i Pakt) a montażem zajął się Mikołaj Robert.

Jak zwykle w przypadku tego typu przedsięwzięć, spot prezentuje mniej lub bardziej tragiczne wydarzenia w naszej historii. Nawet Solidarność zaprezentowano nieco “bojowo”. Samo wykonanie klipu jest całkiem niezłe, ale trochę szkoda, że znowu skupiono się na patriotyzmie opartym na martyrologii a nie radości i dumie.

Zastanawia też fakt skupienia się jedynie na Dniu Flagi a nie na święcie Konstytucji 3 Maja…

Podziel się.

O autorze

Michał Banach

Gdybym miał spisać wszystkie swoje zainteresowania to nie starczyłoby mi życia. Głównie interesuję się historią, militariami i techniką a także fotografią, ale lista ta mogłaby być znacznie dłuższa. Skończyłem studia na kierunkach stosunki międzynarodowe oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM.