„Historia jednego człowieka jest historią całej ludzkości” mawiał Paulo Coelho. Słowa te świetnie odnoszą się do bogatej historii Polski oraz wielkich postaci, które miały wpływ na nasze życie. Wszystko, co dziś się dzieje, jutro już będzie historią, ale nie możemy o tym zapomnieć. Historia skłania nas do wspomnień, refleksji, zmian, ale przede wszystkim pozwala odnaleźć się w otaczającym nas świecie. To właśnie historia jest również głównym powodem, dla którego jesienią do Krakowa zawitają tłumy pasjonatów z całego świata.

Nad dziejami naszego kraju będą debatować najznamienitsi historycy z Polski oraz zagranicy, a okazją do tego będzie III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, który odbędzie się w dniach 11-14 października 2017 r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33. Organizatorem tego prestiżowego wydarzenia jest krakowski oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego. Przewodnim hasłem Kongresu jest „Dawna Rzeczpospolita: historia – pamięć – dziedzictwo”.

Miejscem szczególnym w trakcie trwania kongresu jest 3. Salon Książki Historycznej, na który organizatorzy zapraszają w dniach 12-14 października br. To tutaj uczeni, pasjonaci historii i czytelnictwa mogą wzbogacić swoje zbiory. Nad realizacją tego wyjątkowego spotkania czuwać będą Targi w Krakowie, które od ponad 20 lat z wielkim sukcesem organizują Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®.

Do tej pory swój udział w Salonie potwierdziły m.in: Wydawnictwo Wysoki Zamek Iwona Tokarska, Wydawnictwo Sejmowe, Biblioteka Wolności, Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego, Towarzystwo Naukowe Societas Vistulana, Wydawnictwo Literackie, Międzynarodowe Centrum Kultury czy Towarzystwo Historyków i Zabytków Krakowa.

Dla Wystawców udział w Salonie będzie idealną okazją na prezentację oferty przed wyselekcjonowaną grupą czytelników. Zwiedzający z kolei zyskają niepowtarzalną szansę na zakup książek i czasopism o tematyce historycznej, niszowych tekstów poświęconych historii, reprintów, a także układanek historycznych.

Salon Książki Historycznej - Kraków - 11-14 października 2017

Salon Książki Historycznej – Kraków – 11-14 października 2017

Salon Książki Historycznej, 12-14 października 2017

III Kongres Zagranicznych Badaczy Dziejów Polski, 11-14 października 2017

Auditorium Maximum UJ

sala wystawowa, II piętro

ul. Krupnicza 33, Kraków

Podziel się.

O autorze

SmartAge.pl

SmartAge.pl - Portal ludzi ciekawych świata powstał w 2014 roku. Na stronie znajdziecie liczne artykuły, ciekawostki, recenzje, wywiady, oraz wiele więcej. Piszemy o rzeczach znanych i nieznanych, o tym co było pierwsze, największe, najlepsze, albo też ostatnie, najmniejsze i najgorsze. Wszystko to podane w ciekawej i zwięzłej formie. SmartAge.pl jest zarejestrowany w międzynarodowym systemie informacji o wydawnictwach ciągłych i oznaczony symbolem ISSN 2391-7342