Łódź motorowa przecinająca z zawrotną szybkością morskie fale to jeden z symboli luksusu i elitarności sportów wodnych. Precyzyjnie wykonane drewniane modele łodzi motorowych są wymarzonym prezentem dla osoby ceniącej jakość, prestiż, morski styl i elegancję oraz marynistyczne dekoracje na najwyższym poziomie.

Proponujemy Państwu starannie odtworzone, na podstawie oryginalnych zdjęć, planów i grafik, repliki najsłynniejszych łodzi motorowych świata. W ofercie naszego sklepu marynistycznego znajdą Państwo między innymi drewniane modele łodzi motorowych Riva. W tym legendarnej Riva Aquarama, najsłynniejszej łódź motorowej Carlo Riva, legendy włoskiego designu, kunsztu i osiągów zarówno na wodzie jak i poza nią.

Slogan reklamujący to szkutnicze dzieło sztuki głosił: „Słońce, morze, radość z życia!” Prawdziwy synonim włoskiego stylu życia „Dolce Vita!”. Z dumą proponujemy Państwu również elitarny model najszybszej łodzi motorowej włoskiej stoczni Super Riva Aquarama Lamborghini zbudowanej w 1968 r. na zlecenie Ferruccio Lamborghini, który niezadowolony ze standardowo montowanych silników V8, wziął parę silników Lamborghini 4,0 V12 o mocy 350 KM z Lamborghini 350 GT i dostosował je do zamówionego modelu tworząc najszybszą Riva Aquarama jaką kiedykolwiek zbudowano.

W naszej ofercie znajduje się również wierną replika motorówki Riva Rivarama 44 będącej połączeniem charakterystycznego włoskiego stylu i najnowszych, morskich innowacji technologicznych. Pragniemy również zwrócić Państwa uwagę na wiernie odtworzony model łodzi motorowej Riva Aquariva Gucci, której powstanie było jednym z punktów obchodów 90 rocznicy istnienia marki Gucci w 2011 r. oraz replikę włoskiej łodzi Riva Ariston, o którym Carlo Riva mówił: “Był zaprojektowany z miłością czystą i silną jak rasowy ogier. Niezapomniany! To był mój Pan Morza”.

Riva Aquariva Gucci

Riva Aquariva Gucci

W dziale drewniane modele łodzi motorowych naszego sklepu znajdują się również wiernie oddane z zachowaniem skali oraz dbałością o charakterystyczne szczegóły repliki legendarnych amerykańskich łodzi przemytników z czasów prohibicji Chris-Craft, ale także modele współczesnych, nowoczesnych super jachtów motorowych Sunseeker Predator, Azimut czy najszybszej i najnowocześniejszej łodzi motorowej świata WallyPower.

Modele łodzi motorowych wytwarzane są ręcznie, przez doświadczonych rzemieślników, czasochłonną metodą desek klejonych na drewnianej ramie, co wymaga setek godzin precyzyjnej i dokładnej pracy. Repliki powstają z wyselekcjonowanych, sezonowanych gatunków drewna, na podstawie oryginalnych zdjęć i planów z zachowaniem skali w stosunku do swoich pierwowzorów. Każda z łodzi zawiera charakterystyczne detale ze szlifowanej stali nierdzewnej i mosiądzu, ręcznie szyte pluszowe siedzenia ze skóry. Wzrok przyciągają odtworzone z troską o szczegóły okucia, ozdoby, koła sterowe, mosiężne płetwy steru. Modele są jak najwierniejszym odwzorowaniem legendarnych łodzi motorowych, które są obiektem westchnień i powodem szybszego bicia serca miłośników sportów wodnych i luksusowego wypoczynku na wodzie w portach całego świata.

Drewniane modele łodzi motorowych

Drewniane modele łodzi motorowych

Dbałość o szczegóły, precyzja i jakość wykonania sprawiają, że drewniane modele łodzi są wspaniałym prezentem. Osoba obdarowana takim upominkiem z pewnością poczuje się wyróżniona i doceniona.

Repliki najsłynniejszych łodzi motorowych świata, zarówno klasycznego, drewnianego modelu włoskiej Riva jak legendarnej motorówki amerykańskich przemytników alkoholu lat 30. Chris Craft Runabout czy najnowocześniejszego super jachtu świata Wally Power będą niepowtarzalną i elitarną ozdobą gabinetów, biur i salonów osób ceniących piękne, niecodzienne, luksusowe przedmioty.

Niespotykany drewniany model klasycznej włoskiej łodzi motorowej lub oddana w skali replika nowoczesnego superjachtu motorowego, którego cena nierzadko wynosi kilkadziesiąt milionów dolarów, na biurku lub regale właściciela znamionuje człowieka o nietuzinkowych zainteresowaniach i bezapelacyjnie dobrym guście.

Podarujcie komuś bliskiemu lub biznesowemu partnerowi w interesach upominek w morskim stylu obok, którego nikt nie przejdzie obojętnie. Sprawcie sobie prezent, który nada marynistycznego szyku i klasy w waszym domu lub biurze. Wiernie oddany drewniany model legendarnej łodzi motorowej to bezsprzecznie niezwykły element marynistycznego wystroju eleganckich pomieszczeń.

Modele łodzi

Modele łodzi

Podziel się.

O autorze

Marynistyka.org

Prezenty dla Żeglarzy i Ludzi Morza, dekoracje marynistyczne, morska kultura, historia, tradycje, żeglarskie upominki.