Filtry ciśnieniowe są podstawowymi urządzeniami, które służą do uzdatniania wody podziemnej do jakości wymaganej dla wody będącej zdatnej do picia, oraz przemysłu spożywczego. Z kolei aeratory to urządzenia, które znajdują się w wyposażeniu stacji uzdatniania wody z ujęć podziemnych, wykorzystuje się je do napowietrzania wody oraz jej natlenienia i odgazowania.

Filtry ciśnieniowe

Wiele osób zastanawia się do czego służą filtry ciśnieniowe oraz aeratory, i z czego tak naprawdę są zbudowane? W znacznej większości dostępne obecnie na rynku filtry ciśnieniowe zbudowane są z kilku elementów takich jak: zbiornik ciśnieniowy, specjalne orurowanie z kompletem zaworów, zawór odpowietrzający automatyczny i ręczny, manometr, oraz złoża filtracyjne. Warto zaznaczyć, iż zbiorniki filtrów ciśnieniowych wykonywane są ze specjalistycznej czarnej stali, która jest odpowiednio zabezpieczona przed korozją poprzez zastosowanie wysokiej jakości powłok ochronnych, zarówno od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej. Ciekawostką jest fakt, iż niektóre z nich produkowane są również ze stali kwasoodpornych. Zbiornik danego filtra złożony jest z płaszcza, którego wysokość jest dopasowywana do wskazań technologicznych wody.

Tryby pracy filtrów ciśnieniowych

Należy pamiętać, iż w zależności od zastosowanej armatury poszczególne filtry mogą pracować w trybie automatycznym lub z obsługą ręczną. Praca filtra sterowana jest przez specjalny, indywidualny sterownik, bądź kierowanie odbywa się z rozdzielni technologicznej, która obsługuje pracę na całej stacji uzdatniania wody. Stany poszczególnych urządzeń można sprawdzić za pomocą panela graficznego sterownika, natomiast o rodzaju usuwanych zanieczyszczeń z wody decyduje wypełnienie filtra, dlatego warto przeprowadzać analizę fizyko- chemiczną surowej wody!

Filtry ciśnieniowe i aeratory (fot. pixabay.com)

Aeratory

Warto zaznaczyć, iż cała konstrukcja aeratorów powinna zapewniać jak największą powierzchnię kontaktu wody oraz powietrza, powinny być także zapewnione odpowiednie warunki mieszania napowietrzonej wody. Obecnie dostępne na rynku modele aeratorów posiadają bardzo wiele zalet, między innymi: są zwartą i w pełni zamkniętą konstrukcją, posiadają możliwość filtracji wprowadzanego powietrza, odznaczają się dosyć prostą i łatwa budową, cechuje je także zautomatyzowana praca. Aeratory ciśnieniowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w sytuacji gdy głównym celem napowietrzania jest natlenienie wody.

Aeratory ciśnieniowe- wyposażenie

Aeratory to zbiorniki, które zaprojektowane są ze stali czarnej, odpowiednio zabezpieczone zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie bardzo wysokiej jakości powłokami antykorozyjnymi. Obecnie produkowane aeratory wyposażone są w nowoczesny, automatyczny układ, który kontroluje poziom zwierciadła wody, posiadają także zawór regulacyjny przepływu powietrza. Praca aeratora zaczyna się w momencie, gdy włączy się pompa, która zasila stację uzdatniania w wodę surową.

Zarówno filtry ciśnieniowe jak i aeratory są bardzo dobrą inwestycją, bowiem odpowiednio dobrane mogą służyć przez bardzo długi okres czasu. Warto postawić na wysoką jakość oraz dobrą, renomowaną markę!

 Więcej informacji znajdziecie na: www.komnino.com.pl/pl/of/cat/filtry-i-aeratory.88.html


Discover more from SmartAge.pl

Subscribe to get the latest posts sent to your email.

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.