Leasingodawcy często chwalą się uproszczonymi procedurami i minimalnymi wymaganiami wobec swoich klientów. Jednak mimo to nadal analizują historię kredytową i niechętnie udzielają finansowania osobom z negatywnymi wpisami w BIK czy KRD. Sprawdźmy zatem, czy pomimo problematycznej sytuacji finansowej warto złożyć wniosek o leasing samochodu.
Zobowiązania finansowe a leasing
Zadłużenie często przeszkadza w uzyskaniu kredytu na samochód, ale w przypadku leasingu szanse są większe. Leasingodawcy stosują bardziej liberalne procedury niż banki i nie mają obowiązku sprawdzania historii kredytowej klienta. Mniej restrykcyjne podejście wynika z zabezpieczenia, jakim jest przedmiot umowy. W razie gdy klient przestanie spłacać raty, leasingodawca po prostu odbierze swoją własność (prawnym właścicielem przedmiotu jest leasingodawca). Czasami stosuje się również weksle in blanco, poręczenie lub inne zabezpieczenia dodatkowe.
Niemniej nadal wielu leasingodawców przyznaje finansowanie jedynie wtedy, gdy wnioskodawca nie posiada aktywnych zobowiązań wobec banków, US, ZUS czy kontrahentów. Tak zwany „leasing dla dłużników” należy do rzadkości, choć można znaleźć leasingodawcę, który ufa swoim klientom bardziej niż inni. Jedną z firm, która udziela leasingu bez analizowania wpisów w rejestrach finansowych, jest Internetowy Fundusz Leasingowy (IFL) z siedzibą w Krakowie.
Leasing dla zadłużonych
Krakowska firma leasingowa specjalizuje się w leasingu bez baz. Co to oznacza? Otóż IFL nie bierze pod uwagę historii kredytowej swoich klientów podczas rozpatrywania wniosku o leasing. Firma nie sprawdza baz BIK, BIG, KRD, więc osoby z negatywnymi wpisami w rejestrach również mają szansę na leasing samochodu. Leasingodawca nie analizuje także dochodów przedsiębiorstwa, co może mieć znaczenie dla firm z przejściowymi problemami finansowymi oraz dla nowych przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność krócej niż sześć miesięcy.
Leasing samochodu dla każdego
Niniejsza firma oferująca leasing dla zadłużonych proponuje m.in. finansowanie samochodów osobowych. Dzięki uproszczonym formalnościom klient może cieszyć się nowym autem nawet już trzy dni od złożenia wniosku o leasing. Leasingodawca udziela leasingu na nowe i używane samochody, krajowe i sprowadzane z zagranicy. Jakie są warunki leasingu? Okres finansowania może wynosić od 2 do 5 lat, zaś oprocentowanie rat jest stałe przez cały czas obowiązywania umowy. Co ważne, leasingodawca zapewnia indywidualne i elastyczne podejście, dzięki czemu istnieje możliwość zmiany w harmonogramie spłaty.

Oprócz samochodów osobowych Internetowy Fundusz Leasingowy finansuje również:
- samochody dostawcze,
- samochody ciężarowe,
- samochody elektryczne,
- inne środki trwałe.
Jakie rodzaje leasingu są dostępne?
Leasing samochodu może przyjmować różne formy. Przedsiębiorcy najczęściej pytają o leasing operacyjny, który pozwala na uwzględnianie w kosztach opłaty wstępnej, rat leasingowych z odsetkami, wydatków na ubezpieczenie czy kosztów eksploatacji samochodu. Właśnie ten rodzaj leasingu jest dostępny w Internetowym Fundusz Leasingowym. Krakowska firma leasingowa udziela również leasingu zwrotnego, w którym klient najpierw sprzedaje własny samochód leasingodawcy, by następnie wziąć ten sam pojazd w leasing. IFL współpracuje również z osobami nieprowadzącymi działalności gospodarczej, zapewniając tzw. leasing konsumencki
Leasing dla dłużników – jak skorzystać?
Zła historia w BIK czy aktywny kredyt nie muszą zaprzepaścić szansy na nowy samochód. Wystarczy skontaktować się z Internetowym Funduszem Leasingowym, który oferuje leasing dla zadłużonych, by zapytać o możliwości i warunki finansowania. Siedziba IFL mieści się w Krakowie, jednak firma współpracuje z klientami prywatnymi i biznesowymi z całej Polski.
W razie zainteresowania IFL można porozmawiać z doradcą:
- osobiście w siedzibie firmy: ul. Szlak 20/8, 31-153 Kraków
- przez e-mail: biuro@iflsa.pl
- telefonicznie: +48 123 120 456, +48 575 202 626, +48 576 099 394
Discover more from SmartAge.pl
Subscribe to get the latest posts sent to your email.