Kilka słów wyjaśnienia na początek. Prace nad portalem SmartAge.pl ruszyły w połowie 2013 roku, a zakończyły się pod koniec października stworzeniem strony. Portal uruchomiony został wówczas w ramach „eksperymentu”. Chcieliśmy przetestować stronę, nasze umiejętności i w pewnym sensie otoczenie, tak, aby wiedzieć co możemy zrobić, co powinniśmy zrobić i co musimy zrobić. Strona przechodziła różne przebudowy, przeróbki, poprawki i ciche dni. Spowodowane to było ciągłym dostosowywaniem strony do naszych potrzeb i możliwości.

Nadszedł jednak czas wykonania kolejnego kroku, a mianowicie oficjalnego uruchomienia strony w docelowej konwencji. I tak, dnia 1 lutego 2014 roku, po 3 miesiącach testów, kilku zarwanych nocach, stworzeniu setek plików w Photoshopie, przejrzeniu niezliczonej ilości portali, stylów graficznych i dziesiątkach godzin przedyskutowanych na temat portalu, SmartAge.pl oficjalnie rozpoczął działanie. 

Oficjalną historię strony znajdziecie na stronie Projekt SmartAge. Tu dorzucę tylko od siebie, może ciut patetycznie, może ciut za osobiście, ale szczerze, że portal ten jest odzwierciedleniem moich pasji. Stworzyłem już kilka stron. Współpracowałem z różnymi osobami przy różnych projektach. Niektóre z nich były udane, inne mniej. Przez ostatnie 5 lat wiele się wydarzyło w tych dziedzinach. Niedługo zbliża się rocznica wydarzenia, które o mały włos nie zakończyło mojej działalności w sieci. Na szczęście wyszło inaczej i zaopatrzony w nową wiedzę postanowiłem pójść dalej. Dzisiaj mogę oddać w Wasze ręce nowy projekt, z którego jestem bardzo dumny. Nie wiem co z niego wyjdzie, ale pamiętając styczeń 2008 roku kiedy nie mając zielonego pojęcia o tworzeniu stron rozpocząłem swoją przygodę z portalem MILITIS.pl myślę, że nie ma co się zastanawiać, tylko trzeba działać. Bo ten kto nie ryzykuje, ten nie wygrywa.

Portal ten nie powstałby bez wsparcia i pomocy wielu osób. Oprócz tych, którzy bezpośrednio swoją pracą układali kolejne elementy strony w całość, jest jeszcze wiele osób, które nawet nie wiedzą, że motywowali mnie do tego, aby stworzyć ten projekt.

Zachęcam wszystkich do zaglądania na stronę, a odważnych i tych którzy chcą spróbować swoich sił zachęcam do dołączenia do nas

Michał „Windmakar” Banach – redaktor naczelny i wydawca portalu SmartAge.pl 

Wspieraj SmartAge.pl na Patronite
Udostępnij.